Nowoczesna: spotkanie ws. posłów, którzy nie głosowali nad projektem #RatujmyKobiety

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2018 09:12

W czwartek (11 stycznia) odbędzie się posiedzenie klubu Nowoczesnej dotyczące posłów, którzy nie brali udziału w głosowaniu nad projektem komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" .

Nowoczesna: spotkanie ws. posłów, którzy nie głosowali nad projektem #RatujmyKobiety
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Sejm w środę (10 stycznia) zdecydował, że obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", zakładający liberalizację obowiązujących przepisów ws. aborcji, nie będzie procedowany. W głosowaniu w tej sprawie nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej: Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski i Kornelia Wróblewska.

W szeregach partii, zachowanie 10 posłów wzbudziło kontrowersje. Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała po głosowaniu: - To błąd, że część posłów Nowoczesnej nie wzięła udziału w głosowaniu nad projektem. Dodała, że będzie rozmawiała z posłami, który nie wzięli udziału w głosowaniu.

- Obowiązkiem opozycji było zagłosowanie za skierowaniem projektu #RatujmyKobiety do komisji. Jestem zawiedziony postawą moich kolegów - napisał na Twitterze sekretarz partii Adam Szłapka.

- Po dzisiejszym głosowaniu jestem mocno zdezorientowany. Projekt #RatujmyKobiety po prostu powinien być skierowany do komisji. Ciężka rozmowa czeka nas w Klubie - tak sprawę skomentował członek prezydium klubu Mirosław Suchoń.

- #RatujmyKobiety, każdy z posłów, kto nie zagłosował za skierowaniem projektu do prac w Komisji popełnił kardynalny błąd! - ocenił poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.

Z kolei b. lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiedział, że klub ustali, "jak to się stało, że tyle osób nie wzięło udziału w głosowaniu nad skierowaniem do komisji ustawy inicjatywy #RatujmyKobiet".

Za odrzuceniem projektu głosowało 202 posłów, przeciw było 194, wstrzymało się siedmiu.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum