Nowoczesna o projekcie komitetu "Ratujmy Kobiety 2017"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2018 17:49

Projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" szanuje podmiotowość kobiet, ich sprawczość, wolność wyboru, tę wolność, która ciągle jest zagwarantowana w naszej konstytucji - mówiła w środę w Sejmie Joanna Schmidt (N). Jej klub jest za skierowaniem projektu do prac w komisji sejmowej.

- Pozwólcie kobietom podejmować decyzje zgodnie z własnym sumieniem - apelowała posłanka Nowoczesnej. - Ustawa o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie to ustawa o godności kobiet, to ustawa, która nie mówi kobietom jak mają żyć, nie kieruje się ideologią, daje wybór - przekonywała.

Schmidt zaapelowała do posłów, by nie byli "panami kobiecych sumień" i pozwolili kobietom podejmować decyzje we własnym imieniu. - Ale zapewnijmy im wsparcie, niezależnie od tego jaka ta decyzja będzie - podkreśliła.

Posłanka ceniła, że proponowany projekt podkreśla "silną rolę edukacji seksualnej", wprowadzając do szkół obowiązkową naukę przygotowania do życia w rodzinie oraz wiedzę o seksualności.

- Ustawa szanuje podmiotowość kobiet, ich sprawczość, ich wolność wyboru, tę wolność, która ciągle jest zagwarantowana w naszej konstytucji - powiedziała Schmidt.

Jej zdaniem, "obecny rząd jest skrajnie przeciwko kobietom. Jako przykład podała m.in. wycofanie refundacji in-vitro i tzw. antykoncepcji awaryjnej. Poinformowała, że Nowoczesna jest za skierowaniem projektu ustawy do dalszych prac w komisji sejmowej.

Inna posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus mówiła, że "projekt ma szanse ucywilizować obszary, których dotyka". - Prawo, które nie reguluje rzeczywistości, a które wtłacza ideologię do polskich domów i narzuca światopogląd będzie tutaj procedowane za chwilę. Wstydźcie się jeżeli na nie zagłosujecie - mówiła posłanka Nowoczesnej.

PAP - Karolina Kropiwiec

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum