×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Nowe zasady wjazdowe do Izraela od 19 września. Dotyczy to m.in. turystów z Polski

Autorzy: PAP; oprac. JKB • Źródło: PAP06 września 2021 07:25Aktualizacja: 06 września 2021 07:30

Do Izraela od 19 września będą mogły przyjeżdżać grupy wycieczkowe z wybranych państw. Wszystko w ramach pilotażowego programu turystycznego. Zmiany dotyczą również turystów z Polski.

Nowe zasady wjazdowe do Izraela od 19 września. Dotyczy to m.in. turystów z Polski
Wkrótce do Izraela będą mogli przyjeżdżać turyści ze strefy żółtej i pomarańczowej. Fot. Shutterstock
 • Od 19 września do Izraela będą mogły przyjeżdżać grupy wycieczkowe liczące od 5 do 30 osób. Dotyczy to wybranych państw, w tym także Polski
 • Turyści z listy żółtej (np. z Polski) oraz pomarańczowej będą musieli być zaszczepieni przeciwko COVID-19 w ostatnich sześciu miesiącach. Będą zobowiązani także do okazania negatywnego testu PCR
 • Zmiany nie dotyczą indywidualnych przyjezdnych, którzy nie mogą odwiedzać Izraela od wybuchu pandemii

Nowe zasady wjazdowe do Izraela od 19 września

Wszyscy turyści z krajów z tzw. listy żółtej i pomarańczowej będą musieli być w pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19 w ostatnich sześciu miesiącach. Zobowiązani będą do posiadania negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego do 72 godzin przed przyjazdem, i dodatkowo przejdą szybki test antygenowy po wylądowaniu na lotnisku im. Ben Guriona w Tel Awiwie.

Polska wraz z dziewięcioma innymi krajami znajduje się na liście żółtej, oznaczonej jako "niskiego ryzyka".

Reguły nie zmieniają się dla indywidualnych przyjezdnych, którzy nie mogą odwiedzać Izraela od wybuchu pandemii w marcu 2020 roku z wyjątkiem wizyt rodzinnych.

W związku ze spadkiem liczby infekcji w maju rząd Izraela zezwolił na przyjazd małych zorganizowanych grup i przybyło wówczas ponad 2 tys. gości, głównie ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Inicjatywa została jednak wstrzymana w sierpniu, gdy rozprzestrzenił się wariant Delta koronawirusa, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu zakażeń w Izraelu.

Zgodnie z nowym planem nie będzie ograniczeń co do liczby grup wycieczkowych, które zostaną wpuszczone. Jedynie grupy z krajów z czerwonej listy, która obejmuje teraz jedynie Bułgarię, Brazylię, Meksyk i Turcję, nie będą się kwalifikować.

Czytaj: Izrael. Testy antygenowe dla dzieci. Szkoła zapyta o ich wyniki

Własne zaświadczenia i testy PCR/antygenowe

Obecnie Izrael nie uznaje żadnego zagranicznego świadectwa szczepień. Obcokrajowcy, którzy chcą wjechać do kraju, muszą przedstawić swoje zaświadczenia, by otrzymać specjalne zezwolenie wymagane na wjazd, ale po przybyciu do Izraela muszą prywatnie wykonywać testy antygenowe lub PCR, jeśli chcą wejść do wielu restauracji, muzeów czy na imprezy kulturalne i wystawy.

W 2019 roku Izrael odwiedziła rekordowa liczba 4,55 mln turystów, co oznaczało wpływ 23 mld szekli (ponad 27 mld złotych).

W liczącym 9,3 mln mieszkańców Izraelu 5,5 mln osób przyjęło co najmniej dwie dawki szczepionki Pfizer/BioNTech, a 2,5 mln trzy dawki.

Prawie 5 tys. nowych infekcji zarejestrowano w Izraelu w sobotę. Kilka dni wcześniej padł rekord jednodniowej liczby zakażeń od wybuchu pandemii - 11 201.

Czytaj: Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich powyżej 12 roku życia. Izrael zdecydował

Turyści zaszczepieni przeciw COVID-19 nie wjadą do Izraela. Rząd zaostrza obostrzenia

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze