Nowe serwisy społecznościowe dla niepełnosprawnych i nosicieli HIV

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2010 13:17

Nowe serwisy społecznościowe zintegrowani.pl oraz pozytywni.net mają być platformami do wymiany doświadczeń i nawiązywania znajomości.

Zintergowani.pl to nowy projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które od lat prowadzi największy w Polsce portal informacyjny niepelnosprawni.pl. Nowy portal ma pełnić inną funkcję.

– Zintegrowani.pl mają być przede wszystkim platformą komunikacji, która będzie tworzona przez samych członków społeczności, a nie przez redakcyjny zespół – mówi prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Piotr Pawłowski.

Serwis jest dedykowany również osobom sprawnym, zainteresowanym niepełnosprawnością. Pawłowski zwraca uwagę, że często spotyka się z pytaniami od osób zdrowych, które, z powodów prywatnych lub zawodowych, są zainteresowane niepełnosprawnością, nie wiedzą jednak, jak nawiązać kontakt z niepełnosprawnymi. Prezes ma nadzieję, że zintegrowani.pl będą platformą integracji obu środowisk.

Każdy użytkownik serwisu może założyć swój profil, zapraszać innych użytkowników do grona znajomych, ma możliwość spersonalizowanej komunikacji z gronem tych osób poprzez grupy dyskusyjne, wysyłania prywatnych wiadomości i miniczat. Można również informować społeczność o ważnych wydarzeniach i prezentować galerie swoich zdjęć.

Niedawno uruchomiony został także pierwszy polski serwis społecznościowy dla nosicieli wirusa HIV pozytywni.net. Celem jego twórców było stworzenie przyjaznej dla nosicieli wirusa HIV społeczności, bez nietolerancji i tematów tabu.

Wśród zarejestrowanych użytkowników serwisu są zarówno osoby zdrowe, jak i nosiciele. W serwisie pozytywni.net można prowadzić blog, umieszczać swoje zdjęcia i filmy, dyskutować na forum, wyszukiwać znajomych według określonych kryteriów. Na stronie dostępne są także istotne dla nosicieli wirusa HIV informacje.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum