Nowe rozporządzenie covidowe weszło w życie. Dotyczy stanu zagrożenia epidemicznego

Autor: oprac. JPP • Źródło: Dziennik Ustaw02 stycznia 2023 21:35

Najnowsze rozporządzenie covidowe weszło w życie na przełomie roku. Dotyczy ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Znowelizowane przepisy obowiązują od 31 grudnia.

Nowe rozporządzenie covidowe weszło w życie. Dotyczy stanu zagrożenia epidemicznego
Nowe rozporządzenie covidowe weszło w życie. Dotyczy stanu zagrożenia epidemicznego. Obowiązuje od końca 2022 roku Fot. PAP/Leszek Szymański

 

Nowe rozporządzenie covidowe weszło w życie. Obowiązuje od 31 grudnia

31 grudnia w życie weszło znowelizowane rozporządzenie covidowe, dotyczące ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Dokument opublikowano w Dzienniku Ustaw 23 grudnia.

Dokument wprowadził jedną, zasadniczą zmianę: wydłużenie czasu obowiązywania aktualnych ograniczeń z 31 grudnia 2022 do 31 marca 2023 roku.

- W projekcie przewiduje się przedłużenie do dnia 31 marca 2023 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów, co jest uzasadnione: aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem; sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Rzecząpospolitą Polską - argumentuje restort zdrowia w uzasadnieniu.

Dodajmy, że obecnie utrzymane obostrzenia to konieczność noszenia maseczek w podmiotach leczniczych, między innymi w szpitalach, przychodniach, poradniach oraz aptekach - ten obowiązek zostaje przedłużony.

Natomiast już kilka miesięcy wcześniej zrezygnowano z obostrzeń dotyczących podróżowana, czy zasad kwarantanny i izolacji.

Rozporządzenie RM ws. obostrzeń.jpg
Rozporządzenie RM ws. obostrzeń.jpg

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze