Kiedy wrócą obostrzenia? Niedzielski podał górną granicę zakażeń

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP05 sierpnia 2021 05:01

Kiedy do Polski wrócą obostrzenia? Adam Niedzielski podał górną granicę dziennej liczby zakażeń. Po jej przekroczeniu - jak przyznał - wrócą ograniczenia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, kiedy do Polski wrócą obostrzenia/ Fot. PAP/Artur Reszko
  • Nowe obostrzenia. Minister Zdrowia mówił w środę, 4 sierpnia, o możliwym powrocie obostrzeń w Polsce. Jesienny lockdown jest możliwy 
  • Adam Niedzielski podał górną granicę dziennej liczby zakażeń. Po jej przekroczeniu - jak przyznał - wrócą ograniczenia.
  • Które branże obejmie lockdown? Ponownie zagrożona gastronomia, handel czy branża rozrywkowa 

Powrót obostrzeń. Minister zdrowia podał górną granicę dziennej liczby zakażeń 

Minister Zdrowia mówił w środę, 4 sierpnia, o możliwym powrocie obostrzeń w Polsce. Jesienny lockdown jest możliwy. Jak będzie wyglądał i kiedy zapadną decyzje?

- Przy powyżej 1000 przypadków zakażeń COVID-19 dziennie w skali kraju zaczniemy wprowadzać obostrzenia. Na początek w regionach z najniższą liczbą szczepień – zapowiedział Adam Niedzielski.

Przypomniał, że wśród takich regionów są obecnie m.in. Podlasie, Podkarpacie i Lubelszczyzna.

Niedzielski przypomniał, że w środę resort zdrowia poinformował o 164 kolejnych osobach zakażonych COVID-19. - Nie jest to wynik, który budziłby nasz ogromny niepokój, chociaż budzi na pewno niepokój tendencja wzrostowa - dodał szef MZ.

Zapowiedział, że ewentualne obostrzenia covidowe będą wprowadzane, gdy liczba dziennych przypadków zakażeń w skali kraju przekroczy 1000.

- Tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń, bo tam jest większe ryzyko transmisji koronawirusa - dodał Niedzielski.

Zwrócił uwagę, że obecnie najsłabsza wszczepialność jest na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu i w Warmińsko-Mazurskiem, szczególnie na wschodnich krańcach tego regionu.

Jesienny lockdown w Polsce obejmie gastronomię, handel, beauty i fitness 

Minister zwrócił się przy okazji z apelem do mieszkańców, by w trosce o zdrowie swoje, innych oraz "powodzenie społeczno-gospodarcze" swych regionów, poddali się szczepieniu.

- Warto - myślę - zaapelować, żeby ci, którzy się nie szczepią, biorą odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie, ale też za to, jak będzie wyglądał sukces czy realia społeczno-gospodarcze danego regionu - powiedział Niedzielski.

Pytany o rodzaj ewentualnych wprowadzanych obostrzeń, minister powiedział, że obejmą te same branże co w poprzednich lockdownach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum