Nowe obostrzenia. Minister zdrowia ostrzega: we wrześniu tysiąc zakażeń dziennie

Autor: KM • Źródło: Rynek Zdrowia31 sierpnia 2021 13:40

Obowiązujące obostrzenia covidowe rząd przedłuża do końca września. Dalsze działania zależne będą od sytuacji epidemicznej. Nie wiadomo, czy będą restrykcje na poziomie powiatów.

Obecne obostrzenia zostaną z nami do końca września. Co później? Czas pokaże. Fot. Dziurek / Shutterstock.com
  • W poniedziałek pojawiło się nowe rozporządzenie epidemiczne o przedłużeniu regulacji covidowych
  • Regulacje będą przedłużone do końca września
  • - To, co będzie działo się dalej, zależy od rozwoju sytuacji - podkreślił minister. Na razie brak wskazań do obostrzeń na poziomie powiatów

Obostrzenia covidowe przedłużone do końca września

Podczas wtorkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dzień wcześniej, w poniedziałek, zostało opublikowane nowe rozporządzenie epidemiczne. Przedłuża ono dotychczasowe regulacje w zakresie obowiązujących obostrzeń. - Są one zdefiniowane identycznie, jak w trakcie wakacji - zaznaczył minister.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że regulacje będą przedłużone do końca września. Dodał jednak, że "to, co będzie się działo dalej", zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Czytaj więcej: Nowe obostrzenia w Polsce. Rozporządzenie MZ wprowadzi kilka ważnych zmian

Od kiedy obostrzenia covidowe w powiatach?

Minister podkreślił, że został przygotowany model definiowania stref obostrzeń na poziomie powiatowym. Nie zostanie jednak jeszcze wprowadzony, ponieważ jego wdrożenie jest związane z większą liczbą zakażeń, niż występuje w kraju w tej chwili.

- Nasze najnowsze prognozy mówią o tym, że poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy dopiero w drugiej części września i myślę że poniżej tego poziomu prowadzenie dyskusji na temat zaostrzeń jest po prostu bezprzedmiotowe - podsumował minister Adam Niedzielski.

Sprawdź: Nowa ustawa covidowa. Restauracje i hotele tylko dla zaszczepionych bez lockdownu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum