Nowe obostrzenia. Dziś rząd ma podjąć decyzje o zaostrzeniu restrykcji

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Polskie Radio Program 105 stycznia 2022 07:27

Nowe obostrzenia. Dziś, 5 stycznia, rząd ma podjąć decyzje o ewentualnym zaostrzeniu restrykcji. Jak przyznał rzecznik Rady Ministrów o godzinie 10. odbędzie się posiedzenie rządowego zespołu kryzysowego.

Nowe obostrzenia. Dziś rząd ma podjąć decyzje o zaostrzeniu restrykcji
Nowe obostrzenia w Polsce Fot. Shutterstock
 • Nowe obostrzenia. Dziś, 5 stycznia, rząd ma przedstawić decyzje o ewentualnym zaostrzeniu lub utrzymaniu restrykcji
 • - Dziś o 10. odbywa się posiedzenie rządowego zespołu kryzysowego. Spodziewam się, że będziemy szli w kierunku utrzymania obostrzeń, natomiast analiza dzisiejszych danych pozwoli na ewentualne zatwierdzenie decyzji - powiedział rzecznik Rady Ministrów
 • Decyzje mają zapaść w związku ze wzrostami liczby nowych zakażeń koronawirusem notowanymi od kilku dni. Wczoraj dla przykładu był to wzrost o 18 proc. w porównaniu do ubiegłego tygodnia

Nowe obostrzenia. Zaostrzenie restrykcji w Polsce

Dziś, 5 stycznia, rząd ma przedstawić decyzje o zaostrzeniu restrykcji. O tym, jakich nowych ograniczeń należy się spodziewać mówił w środę rano w programie "Sygnały Dnia" rzecznik rządu Piotr Müller.

- Dziś o 10. odbywa się posiedzenie rządowego zespołu kryzysowego.  Spodziewam się, że będziemy szli w kierunku utrzymania obostrzeń, natomiast analiza dzisiejszych danych pozwoli na ewentualne zatwierdzenie decyzji - powiedział.

Co zamierza rząd? Powrót do szkół - jak mówił - Müller - nie jest zagrożona: 10 stycznia dzieci wznowią naukę stacjonarną.

Rzecznik rządu mówił, że scenariusz, który jest brany pod uwagę, to nie tyle wprowadzanie nowych ograniczeń, ale lepsza weryfikacja tych już obowiązujących m.in. w okresie ferii zimowych.

- Będzie mocniejsza kontrola przez sanepid i policję miejsc, w których będzie więcej turystów, te miejsca będą pod szczególną weryfikacją. W hotelach, restauracjach, gdzie gromadzi się wiele osób – wymiennił.

Więcej łóżek covidowych na piątą falę

Dodajmy, że już wczoraj rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, że zostanie znacznie zwiększona baza łóżek covidowych na wypadek piątej fali.

- Pewnie będzie to nawet o 15-20 tys. łóżek więcej niż to było dostępne w czwartej fali – mówił.

- Przygotowujemy ten bufor, którego nie chcielibyśmy uruchamiać, to jest ostateczność - zastrzegł Andrusiewicz. 

Rzecznik wspominał również o obostrzeniach. Jeżeli "zauważymy, że trend wzrostowy jest stałym trendem, będziemy podejmować decyzje w zakresie obostrzeń".
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze