×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Nowa kwota, od której konsultanci w ochronie zdrowia muszą zgłaszać korzyści

Autor: oprac. JPP • Źródło: Ministerstwo Zdrowia21 lutego 2023 08:00

Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat ws. waloryzacji kwoty, od której konsultanci w ochronie zdrowia muszą zgłaszać korzyści. Nowy, wyższy próg ustalono na poziomie 444,2 zł.

Nowa kwota, od której konsultanci w ochronie zdrowia muszą zgłaszać korzyści
Nowa kwota, od której konsultanci w ochronie zdrowia muszą zgłaszać korzyści Fot. AdobeStock

 

Nowa kwota, od której konsultanci w ochronie zdrowia muszą zgłaszać korzyści

Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat ws. waloryzacji kwoty, o której mowa w ustawie o konsultantach w ochronie zdrowia. Chodzi o kwotę, od której konsultanci w ochronie zdrowia muszą zgłaszać korzyści.

- W związku z ustaleniem w art. 9 ust. 1 pkt 3 ustawy budżetowej na rok 2023 z dnia 15 grudnia 2022 r. (Dz. U. poz. 256) waloryzacji o prognozowany średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej w wysokości 107,8%, kwota, o której mowa w art. 8d ust. 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2022 r. poz. 886), na 2023 rok wynosi 444,20 zł - poinformował minister zdrowia.

Dodajmy, że chodzi o zmianę w przepisie stwierdzającym, że:

"Konsultant składa organowi powołującemu oświadczenie zawierające informacje o korzyściach o wartości wyższej niż 444,20 zł (wcześniej było 380 zł), w tym wyjazdach krajowych lub zagranicznych niezwiązanych z funkcją konsultanta, których koszt nie został pokryty przez instytucje go zatrudniające, uzyskanych od podmiotu:

 1. wykonującego działalność, o której mowa w art. 8c ust. 1 pkt 1, lub
 2. posiadającego akcje lub udziały w spółkach handlowych wykonujących działalność, o której mowa w art. 8c ust. 1 pkt 1, lub udziały w spółdzielniach wykonujących działalność, o której mowa w art. 8c ust. 1 pkt 1, lub
 3. będącego wspólnikiem lub partnerem spółki handlowej lub stroną umowy spółki cywilnej wykonującej działalność w zakresie, o którym mowa w art. 8c ust. 1 pkt 1

– w terminie 14 dni od dnia otrzymania korzyści. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze