Nowa kampania na zlecenie MZ przekonuje, że to mleko ma moc

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2018 16:50

Na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia powstała kampania ''Mleko mamy ma moc''. Materiały dotyczące karmienia piersią, które zostały opracowane, bazują na aktualnej wiedzy medycznej i są zgodne z zaleceniami WHO - informuje resort zdrowia.

Materiały kampanii ''Mleko mamy ma moc'' trafiły do oddziałów położniczych w całej Polsce. Fot. Shutterstock

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, elementem kampanii jest ''Poradnik dla mam'', który poza instruktażem i najważniejszą wiedzą na temat karmienia piersią zawiera informacje o: karmieniu piersią dzieci w różnym wieku (zgodnie z zaleceniami WHO), karmieniu piersią w przestrzeni publicznej, siatkach centylowych dla dzieci karmionych piersią, opracowanych na podstawie danych WHO.

Poradnik w formie drukowanej trafił do ok. 400 oddziałów położniczych w całej Polsce. Nakład publikacji to 120 tys. egzemplarzy. Jest on również dostępny online: na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia oraz na wybranych blogach parentingowych (szczesliva.pl, oczekując.pl, mamasubiektywnie.pl, matkaprezesa.pl, testaway.pl, mataja.pl, hafija.pl).

W ramach kampanii powstał również magazyn ''Mleczna droga''. Zawiera on informacje m.in. na tema karmienia piersią w kontekście: wcześniactwa, cesarskiego cięcia, składu mleka kobiecego i żywienia mlekiem z banków mleka kobiecego, pozycji do karmienia piersią (instruktaż i inne praktyczne informacje), rozwiązywania najczęstszych problemów oraz snu dziecka w kontekście karmienia piersią.

Magazyn zawiera również artykuły blogerów, które podkreślają znaczenie karmienia i motywują do niego. Są one oparte na doświadczeniach mam karmiących. Publikacja trafiła do wszystkich oddziałów położniczych III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek). Nakład to 20 000 egzemplarzy.

Poradnik, magazyn oraz plakaty reklamowe ''sztuka karmienia'' znajdują się również na stronie www.mz.gov.pl - w plikach do pobrania.

Realizatorem kampanii jest Fundacja Pro-Familia w Rzeszowie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum