Niezaszczepieni nie wyjadą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Trzecia dawka obowiązkowa

Autor: oprac. WOK • Źródło: PAP02 stycznia 2022 09:45

Obostrzenia. Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wprowadziły restrykcje w podróżowaniu. To reakcja na rosnące liczby dziennych zakażeń koronawirusem. Od 10 stycznia br. niezaszczepieni obywatele ZEA nie będą mogli wyjechać z kraju. Kolejne obostrzenia są też planowane w Wielkiej Brytanii.

Niezaszczepieni nie wyjadą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Trzecia dawka obowiązkowa
Koronawirus. Zakaz podróżowana sposobem walki z pandemią? FOT. PAP/Abaca
  • Mimo że ponad 92 proc. mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, notowane są tam coraz większe dzienne liczby zakażeń (2556 ostatniej doby)
  • Dlatego władze ZEA wprowadzają zakaz wyjazdu z tego kraju dla niezaszczepionych obywateli
  • Kolejne restrykcje zapowiada też rząd Wielkiej Brytanii. Minionej doby w Anglii padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem - 162 572 przypadki

Restrykcje w podróżowaniu to reakcja na coraz większe liczby dziennych zakażeń

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zdecydowały, że od 10 stycznia obywatele, którzy nie zaszczepią się przeciwko COVID-19, nie będą mogli wyjechać z kraju. Do zagranicznych podróży upoważniać będzie dopiero przyjęcie trzeciej dawki. Wyjątkiem - jak wskazał emiracki dziennik "the National News" - będą osoby, które nie mogą się szczepić ze względów zdrowotnych oraz wyjeżdżające z kraju ze "względów humanitarnych".

Restrykcje w podróżowaniu to reakcja władz ZEA na coraz większe liczby dziennych zakażeń koronawirusem (2556 ostatniej doby), mimo że ponad 92 proc. mieszkańców kraju jest w pełni zaszczepionych.

Następca tronu, szejk Muhammad ibn Zajid Al Nahajjan, nawołuje obywateli do przestrzegania środków bezpieczeństwa, ale zaznaczył, że ostatnia fala koronawirusa była "najsłabsza i najmniej śmiertelna". - Chcę zarazem ostrzec i uspokoić. Ostrzegam, że liczba przypadków rośnie, ale uspakajam, że według ekspertów, wirus słabnie i - jeśli Bóg da - będziemy w stanie nad tym zapanować dzięki waszym i naszym wysiłkom - powiedział.

Czytaj też:

Zakażenia koronawirusem wśród zaszczepionych. Ktoś manipuluje danymi?

Będą finansowe konsekwencje za brak obowiązkowych szczepień na COVID-19

Wielka Brytania. Padają kolejne rekord zakażeń koronawriusem

Od kilku dni liczby nowych zakażeń biją rekordy także na Wyspach Brytyjskich. W piątek, 31 grudnia podano, że w całej Wielkiej Brytanii wykryto ponad 189 tysięcy przypadków zakażeń SARS-CoV-2, co było rekordem od początku pandemii.

Ze względu na dzień wolny nie podano danych dla Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. W Anglii stwierdzono 162 572 przypadki, zmarły 154 osoby.

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid powiedział, że dalsze ograniczenia "są absolutną koniecznością", a Brytyjczycy będą musieli żyć razem z wirusem w 2022 roku. - Fala infekcji wariantem Omikron przetestuje pojemność służby zdrowia, bardziej niż typowa zima - dodał.

Doustny lek na COVID-19 jest już dostępny dla pacjentów w Wielkiej Brytanii. Chodzi o Paxlovid

Koronawirus. Raport MZ z 1 stycznia: ponad 12 tys. nowych zakażeń. Nadal bardzo dużo zgonów

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum