PAP/Rynek Zdrowia | 08-09-2018 17:29

Niepełnosprawni: wiosną protestowali w Sejmie, jesienią wystartują w wyborach

Podczas sobotniej konwencji (8 września) inaugurującej kampanię Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej ogłoszono, że Adrian Glinka i Jakub Hartwig, którzy w kwietniu i maju uczestniczyli w proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie wystartują w jesiennych wyborach samorządowych z list Koalicji Obywatelskiej.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Adrian Glinka poinformował, że jest kandydatem Koalicji do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. - Jesteśmy dzisiaj po to, żeby w końcu godność takich osób, jak my, osoby niepełnosprawne, w końcu zostały zauważone - mówił Glinka. - Będę walczył o równość, godność i równouprawnienia takich osób. Nie pozwólmy na to, żeby takie osoby, jak my, jak ja, miały pod górkę, żeby nigdy nie wydarzyły się takie protesty, jak 40-dniowy w Sejmie - dodał.

Z kolei Jakub Hartwig poinformował, że jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Torunia. - W Toruniu chciałbym wprowadzić nasz koronny postulat 500 zł dodatku dla osób, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz poprawić infrastrukturę dla osób z niepełnosprawnościami, osób starszych oraz dla rodzin z małymi dziećmi - zapowiedział.