Nieoficjalnie o obostrzeniach: rząd rozważa zamknięcie stoków

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2021 13:53

Przywrócenie części ograniczeń koronawirusowych jest już pewne - twierdzą dziennikarze RMF FM. Rozważane jest przede wszystkim zamknięcie stoków narciarskich.

Nieoficjalnie o obostrzeniach: rząd rozważa zamknięcie stoków
Czy stoki zostaną ponownie zamknięte? Fot. Archiwum

Idea jest taka, by zamykać te branże, które będą miały stosunkowo najmniejszy wpływ na gospodarkę. Stąd właśnie pomysł na sport.

Przywracanie obostrzeń koronawirusowych najprawdopodobniej nie będzie obejmowało hoteli - ustalili dziennikarze RMF FM. Rząd chce je pozostawić otwarte, choć niektórzy doradcy sugerują inaczej.

Za pozostawieniem otwartych hoteli przemawia argument finansowy. Życie gospodarcze powoli odżywa, wiele osób podróżuje służbowo po Polsce, więc hotele są potrzebne. Pada też argument, że przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego nie stwarzają one zagrożenia.

Kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń? Tego można się spodziewać dopiero w połowie kwietnia. Wówczas o otwieraniu działalności mogą myśleć restauratorzy i właściciele siłowni. Tak wynika z analiz Ministerstwa Zdrowia. Wszystko dlatego, że do tego czasu spodziewane jest pogarszanie się sytuacji epidemicznej.

Więcej: rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum