×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Nieoficjalnie: kto będzie ministrem zdrowia dowiemy się w piątek

Autor: PAP, TVN24, RZ/Rynek Zdrowia03 listopada 2015 19:28

We wtorek (3 listopada) w warszawskiej siedzibie PiS toczą się rozmowy w sprawie nowego rządu; mają być one kontynuowane w środę. Trwają spekulacje, kiedy poznamy skład gabinetu, a tym samym nazwisko kolejnego ministra zdrowia.

Nieoficjalnie: kto będzie ministrem zdrowia dowiemy się w piątek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według informacji PAP, na razie nie jest znana data posiedzenia komitetu politycznego PiS, który miałby zatwierdzić kandydatów na ministrów w gabinecie Beaty Szydło.

Jak jednak nieoficjalnie dowiedziały się Fakty TVN, komunikatu o składzie nowego rządu można spodziewać się w nadchodzący piątek (6 listopada).

We wtorek do siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej przybyli wiceprezes PiS, kandydatka partii na premiera Beata Szydło oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Według źródła PAP w kierownictwie PiS, prawdopodobnie komitet polityczny, który zdecyduje o kandydatach na ministrów, odbędzie się w tym tygodniu, choć konkretna data nie jest jeszcze znana.

We wtorek na Nowogrodzkiej pojawili się m.in. Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński, Jarosław Gowin i Antoni Macierewicz. Według informacji PAP, na środę zaplanowane są kolejne spotkania z osobami, które są wymieniane w mediach jako kandydaci na nowych ministrów.

Gowin powiedział dziennikarzom, że wszystkie informacje na temat składu nowego rządu będzie podawała Beata Szydło.

Wśród kandydatów do ministerialnego fotela na Miodowej na dziennikarskiej giełdzie często wymieniane jest nazwisko Tomasza Zdrojewskiego, który był doradcą ds. ochrony zdrowia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W kuluarowych rozmowach, za jednego z mocnych kandydatów do przejęcia teki ministra zdrowia uznawany jest także Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu i szef sztabu wyborczego PiS. Senatorem jest już trzecią kadencję, cieszy się dużym zaufaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Na giełdzie nazwisk pojawiają się też m.in.: Tomasz Latos - w poprzedniej kadencji Sejmu przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, ponownie wybrany na posła PiS, Konstanty Radziwiłł - sekretarz Naczelnej Rady Lekarskiej i obecnie senator z listy PiS oraz Andrzej Sośnierz - prezes NFZ w latach 2006-2007, obecnie poseł PiS.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze