Nieoficjalnie: Aleksander Sopliński wiceministrem zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 lutego 2012 11:43

Polityk PSL Aleksander Sopliński został powołany na stanowisko wiceministra zdrowia - dowiedziała się w środę (29 lutego) PAP ze źródeł zbliżonych do rządu.

Sopliński jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku, w marcu skończy 70 lat. Był ordynatorem oddziału położniczo-ginekologicznego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Od 2005 roku przez dwie kadencje zasiadał w ławach poselskich. Pracował w komisji kultury fizycznej i sportu oraz komisji zdrowia. W 2011 r. nie udało mu się uzyskać mandatu.

Przed rozpoczęciem kariery sejmowej był samorządowcem, m.in. przewodniczącym rady miasta w Ciechanowie i wiceprzewodniczącym sejmiku mazowieckiego. Od 1973 należał do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, partii satelickiej wobec PZPR i poprzedniczki PSL.

Pod koniec 2011 r. Sopliński mówił PAP, że otrzymał propozycję objęcia stanowiska wiceministra. Pytany wtedy o zakres ewentualnych obowiązków w resorcie, odpowiedział: - W poprzedniej kadencji kierowałem stałą podkomisją ds. zdrowia publicznego, a więc ten zakres bardzo mnie interesuje.

W grudniu 2011 r. ze stanowiska wiceministra zdrowia został odwołany inny polityk PSL Adam Fronczak. Był wiceministrem od 2007 roku, odpowiedzialnym m.in. za politykę lekową, w tym wdrażanie przepisów ustawy refundacyjnej. Zajmował się także przepisami dotyczącymi eliminacji dopalaczy.

Obecnie w resorcie jest trzech wiceministrów: Jakub Szulc, Marek Haber i Cezary Rzemek. Ze źródeł w resorcie wynika, że oprócz Soplińskiego w najbliższym czasie zostanie powołany kolejny wiceminister - informuje PAP.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum