Niemcy wygrały z wirusem: blisko 80 proc. zakażonych już wyzdrowiało

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2020 15:31

Liczba zakażonych w Niemczech przekroczyła 164 tys., zmarło już ponad 6,7 tys. osób. Ale liczba ozdrowieńców to 129 tys. (78,6 proc.), co oznacza że obecnie choruje na koronawirusa ok. 30 tys. osób - wynika z danych serwisu worldometers.info (2 maja br.)

Fot. Shutterstock

Liczba nowych zakażeń odnotowywanych w ciągu doby utrzymuje się od połowy kwietnia na podobnym, porównywalnym poziomie, co oznacza, że szczyt zakażeń SARS-CoV-2 Niemcy mają już za sobą. Przed miesiącem, 2 kwietnia liczba wszystkich zakażonych wynosiła 84,8 tys., dwa miesiące temu - 2 marca, 165.

Znacząco zmalała liczba zgonów. Miesiąc temu, 2 kwietnia, miało miejsce 6813 zgonów, po rekordowym 28 marca, gdy w ciągu jednej doby zmarło 6824 osoby, które zachorowały na Covid-19. 2 maja - jak podano na stronie Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) - zmarły 94 osoby.

Wszystkich wyleczonych jest w Niemczech ok. 129 tys.

W sobotę niemieckie media poinformowały także, że w porcie Cuxhaven na Morzem Północnym administracja morska Dolnej Saksonii podjęła decyzję o poddaniu kwarantannie 2899 członków załogi statku, który tam zawinął. Okazało się, że jedna z osób jest zakażona SARS-CoV-2.

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej infekcji wykryto w Bawarii, w Nadrenii Północnej-Westfalii i w Badenii-Wirtembergii.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum