×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Niemcy: uchodźca zmarł po wielodniowym czekaniu w kolejce po zasiłek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia27 stycznia 2016 10:52Aktualizacja: 27 stycznia 2016 11:55

24-letni uchodźca oczekujący od wielu dni w kolejce przed Krajowym Urzędem Zdrowia i Spraw Socjalnych (Lageso) w Berlinie zmarł w nocy z wtorku na środę (27 stycznia) - podała agencja DPA, powołując się na wolontariusza z organizacji "Moabit pomaga".

Niemcy: uchodźca zmarł po wielodniowym czekaniu w kolejce po zasiłek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje DPA, wolontariusz zabrał imigranta, który miał wysoką gorączkę, do siebie do domu. Ze względu na jego zły stan zdrowia, współpracownik "Moabit pomaga" zawiadomił pogotowie ratunkowe. Podczas transportu doszło do zatrzymania pracy serca, a w szpitalu lekarze stwierdzili zgon. Sprawę bada berlińska policja.

Lageso w berlińskiej dzielnicy Moabit jest miejscem, gdzie nowo przybyli imigranci są rejestrowani. Tutaj otrzymują też przysługujące im świadczenia pieniężne. Przed budynkiem tworzą się codziennie długie kolejki oczekujących.

Część uchodźców spędza noc pod gołym niebem na terenie urzędu lub w okolicznych parkach, aby następnego dnia zapewnić sobie dobre miejsce w kolejce. W przeszłości dochodziło do licznych konfliktów między oczekującymi a służbą porządkową. Znane są przypadki pobicia imigrantów przez ochroniarzy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze