Niemcy: minister zdrowia o koronawirusie - to wciąż cisza przed burzą

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2020 16:42

- Nikt nie może dokładnie powiedzieć, co wydarzy się w następnych tygodniach - oświadczył w czwartek minister zdrowia Niemiec Jens Spahn, wypowiadając się na temat koronawirusa. Dodał, że po Wielkanocy rząd i kraje związkowe będą decydować o "stopniowym powrocie do normalnego" życia publicznego.

Czy po Świętach Wielkanocnych zacznie wracać normalne życie? Fot. Archiwum

Sfera polityczna działa w "trybie kryzysowym" - ocenił podczas konferencji prasowej Spahn. Zapowiedział, że decyzja na temat poluzowania obecnych zakazów dotyczących m.in. wychodzenia z domów zostanie przez rząd podjęta najwcześniej po Świętach Wielkanocnych.

Minister dodał, że w normalizacji życia publicznego pomogłoby użycie danych z telefonów komórkowych, żeby "odizolować w domach wszystkie osoby mające kontakt z zakażonymi". - Społeczeństwo potrzebuje debaty na ten temat - podkreślił.

Niemieckie szpitale dysponują 10 tys. łóżek na oddziałach intensywnej terapii - poinformował również biorący udział w konferencji prasowej Uwe Janssens, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Medycyny Intensywnej i Ratunkowej. - Na tę chwilę jesteśmy przygotowani - stwierdził.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum