Niedzielski we Lwowie: wielki szacunek dla narodu ukraińskiego za walkę, naszą rolą jest pomoc

Autor: • Źródło: PAP02 września 2022 13:20

Wielki szacunek dla narodu ukraińskiego za walkę. Naszą rolą, jak i innych państw Europy, jest pomoc – wskazał w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski, który przebywa z wizytą we Lwowie.

Niedzielski we Lwowie: wielki szacunek dla narodu ukraińskiego za walkę, naszą rolą jest pomoc
Niedzielski: wielki szacunek dla narodu ukraińskiego za walkę. PAP/Darek Delmanowicz

 

Szef MZ spotkał się m.in. z ukraińskim odpowiednikiem Wiktorem Laszko.

"Minister @a_niedzielski odwiedził dziś w towarzystwie ministra zdrowia Wiktora Liaszko Lwowski Szpital Obwodowy dla weteranów wojennych i osób represjonowanych. Rozmawiał z lekarzami i rannymi w działaniach wojennych o bieżących potrzebach w leczeniu pacjentów" - przekazał na Twitterze resort.

MZ zacytowało też wypowiedź ministra.

- Wielki szacunek dla narodu ukraińskiego za walkę. Naszą rolą, jak i innych państw Europy, jest pomoc. Jesteśmy wrotami do Europy dla ukraińskich pacjentów - powiedział Niedzielski. W Jasionce k. Rzeszowa powstał Medevac Hub, który będzie wykorzystywany do szybkiej relokacji ukraińskich pacjentów do krajów Unii Europejskiej. Otwarto go w czwartek z udziałem ministrów zdrowia Polski i Ukrainy.

- Ukraina może prowadzić walkę z rosyjskim agresorem i być spokojna o swoich chorych - powiedział przebywając z wizytą w tym kraju szef MZ, cytowany na TT ministerstwa.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum