Niedzielski: w strefie czerwonej znajdą się 152 powiaty. Które?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 października 2020 18:57

W strefie czerwonej z największymi restrykcjami znajdą się 152 powiaty, czyli prawie połowa Polski - poinformował w czwartek (15 października) minister zdrowia Adam Niedzielski. Są to powiaty gęsto zaludnione; liczba ludności, która w nich mieszka przekracza 70 proc. ludności Polski - dodał.

Niedzielski: w strefie czerwonej znajdą się 152 powiaty. Które?
Żródło: MZ/TT

 Wskazał, że czwartkowa liczba zakażeń przekraczająca 8 tys. świadczy o tym, że przyspieszenie w rozwoju epidemii ma charakter wykładniczy, a wagę sytuacji potwierdza nowa mapa powiatów w strefie czerwonej.

- W strefie czerwonej znalazły się 152 powiaty, czyli prawie połowa Polski. Są to powiaty gęsto zaludnione. Liczba ludności, która mieszka w tych powiatach przekracza zdecydowanie 70 proc. ludności Polski - poinformował szef MZ.

Przekazał, że powiaty czerwone to przede wszystkim miasta i duże ośrodki miejskie. - W tej chwili na 16 miast wojewódzkich 11 znalazło się w czerwonej strefie - mówił. Wymienił, że w czerwonej strefie znalazły się m.in. Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Łódź, Kraków, Warszawa, Przemyśl, Rzeszów, Kielce, Białystok, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Poznań i Częstochowa.

- Powaga sytuacji jest uzasadnieniem, żeby wprowadzić poważne obostrzenia - podkreślił Niedzielski.

PAP - Karolina Mózgowiec

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum