Niedzielski: ustawa o jakości priorytetem w pierwszym kwartale 2023. Następnie Krajowa Sieć Onkologiczna

Autor: oprac. MP • Źródło: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia02 stycznia 2023 08:20

- Absolutnym priorytetem jest ustawa o jakości i bezpieczeństwie pacjenta. Jest to krok milowy dla reformy systemu opieki zdrowotnej, która daje gwarancję wzrostu nakładów finansowych i wynagrodzeń - podkreśla w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: ustawa o jakości priorytetem w pierwszym kwartale 2023. Następnie Krajowa Sieć Onkologiczna
Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił priorytetowe działania resortu na 2023 rok Fot. PAP/Tomasz Gzell
 • Ustawa o jakości i bezpieczeństwie pacjenta priorytetem legislacyjnym Ministerstwa Zdrowia na pierwszy kwartał 2023 roku. Wśród najważniejszych działań jest również Krajowa Sieć Onkologiczna
 • - Po wdrożeniu KSO chcemy wprowadzić analogiczne rozwiązanie w przypadku kardiologii. Planujemy także wprowadzić opiekę koordynowaną na poziomie POZ-u - mówi Adam Niedzielski w rozmowie z "Rzeczpospolitą" 
 • Szef resortu zdrowia wyliczył pomysły zdrowotne znajdujące się w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości

Ustawa o jakości priorytetem działań Ministerstwa Zdrowia

Absolutnym priorytetem jest ustawa o jakości i bezpieczeństwie pacjenta - podkreśla Adam Niedzielski, wyliczając plany legislacyjne Ministerstwa Zdrowia na pierwszy kwartał 2023 roku.

- Jest to krok milowy dla reformy systemu opieki zdrowotnej, która daje gwarancję wzrostu nakładów finansowych i wynagrodzeń. Wreszcie zwiększone nakłady mają także dać poczucie komfortu dla pacjenta. Zgodnie z tą ustawą będziemy monitorować nie tylko kliniczne wskaźniki jakości leczenia, ale również jakość obsługi pacjenta - tłumaczy szef resortu.

Pytany o zmiany w programach onkologicznych i opóźnienie wdrożenia Krajowej Sieci Onkologicznej tłumaczy, że "program onkologiczny jest realizowany systematycznie", a KSO jest "związana z drugim priorytetem legislacyjnym". Jak podkreśla, ustawa ta "stanie na najbliższym posiedzeniu rządu".

Krajowa Sieć Onkologiczna trafi na styczniowe posiedzenie rządu

- Myślę, że zdrowie cały czas jest bardzo ważnym tematem społecznie. W różnych badaniach opinii publicznej widać, że tematyka zdrowia jest jedną z najważniejszych - mówi Adam Niedzielski.

- Mamy pewne przemieszania, ponieważ pojawiają się inne zagrożenia, ale zdrowie wciąż jest stałym elementem, któremu trzeba poświęcić dużo uwagi. Pracujemy teraz nad koordynacją systemu - dodaje.

- Po wprowadzeniu Krajowej Sieci Onkologicznej chcemy wprowadzić analogiczne rozwiązanie w przypadku kardiologii. Planujemy także wprowadzić opiekę koordynowaną na poziomie POZ-u - wylicza minister zdrowia pomysły zdrowotne w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze