Niedzielski: "stabilizacja odchodzi w przeszłość". W kolejnych tygodniach wzrosty zakażeń

Autor: oprac. JKB • Źródło: Twitter, Rynek Zdrowia19 lipca 2021 13:45

Minister zdrowia Adam Niedzielski opublikował na Twitterze niepokojące dane. Według ministra, w kolejnych tygodniach będą obserwowane dalsze wzrosty zakażeń.

Niepokojące dane przekazane przez ministra. Fot. Mat. Twitter
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzega na Twiiterze:  "stabilizacja odchodzi w przeszłość". W kolejnych tygodniach wzrosty zakażeń
  • Szef resortu pokazał wskaźnik tzw. współczynnika reprodukcji wirusa w czasie. Dane są niepokojące
  • Według danych MZ z 19 lipca, odnotowano 67 nowych zakażeń, co łącznie daje 2 881 491 zakażonych od początku pandemii w Polsce

Niedzielski: "stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość"

Minister zdrowia Adam Niedzielski podzielił się na Twitterze niepokojącym wskaźnikiem tzw. współczynnika reprodukcji wirusa w czasie. Jak można zauważyć na zamieszczonym wykresie, na przełomie kwietnia/maja do połowy lipca, wskaźnik ten utrzymywał się na niższym poziomie, co przekładało się na znacznie mniejszą liczbą zakażeń.

- Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13% wzrost średniej liczby zakażeń. W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty, o czym świadczy zmiana wskaźnika reprodukcji wirusa (R), który osiągnął znowu wartość 1 – czytamy w opisie ministra Niedzielskiego.

Tym samym, niepokojąca tendencja przekazana przez ministra może być dowodem na to, że zapowiadana w ostatnich tygodniach czwarta fala pandemii, powoli staje się faktem.

Dane ministra zdrowia z 19 lipca.jpg
Dane ministra zdrowia z 19 lipca.jpg

Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, 19 lipca MZ poinformowało o 67 nowych przypadkach zakażeń, co łącznie oznacza, że w Polsce odnotowano już 2 881 491 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem.

Wykonano dotychczas 32 835 2511 szczepień, z czego 1 dawką zaszczepionych jest 15 074 997 osób, a w pełni zaszczepionych jest 16 251 913 obywateli.

Czytaj też: Certyfikat COVID-19 bez szczepienia. W sieci kwitnie handel fałszywymi zaświadczeniami. Jest drogo

Wariant Delta to już 47 proc. wszystkich nowych mutacji w Polsce

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum