Niedzielski: ruszy szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP02 listopada 2021 07:07

Minister zdrowia potwierdził, że wkrótce ruszy szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Jednocześnie zaś zaznaczył, że nie ma konkretnej daty, kiedy to nastąpi.

Szpital tymczasowy na Narodowym w grudniu 2020 roku. Fot. PAP/Andrzej Lange
  • Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski jako gość Polsatu News, potwierdził, że na Stadionie Narodowym ponownie zostanie uruchomiony szpital tymczasowy
  • - Mamy już przetrenowane procedury poszerzania bazy łóżkowej. (Szpital) na Stadionie Narodowym na pewno będzie w jakiejś perspektywie, wcale nie tak długiej, uruchomiony - powiedział
  • Szpital na Narodowym był pierwszą tymczasową placówką w Polsce w czasie pandemii COVID-19. Ostatni pacjent opuścił mury szpitala pod koniec maja 2021 roku

Szpital tymczasowy zostanie otwarty na Narodowym

Adam Niedzielski był w poniedziałek gościem Polsat News i portalu interia.pl, gdzie był pytany m.in. o to, czy szpital na Stadionie Narodowym będzie znów uruchomiony.

- Mamy już przetrenowane procedury poszerzania bazy łóżkowej. (Szpital) na Stadionie Narodowym na pewno będzie w jakiejś perspektywie, wcale nie tak długiej, uruchomiony - odpowiedział szef resortu zdrowia.

Jak dodał, nie jest jeszcze wyznaczona data, kiedy to nastąpi. Na uwagę, że mówiąc takie słowa automatycznie kasuje wszystkie imprezy, które są tam zaplanowane, odparł, że "są rzeczy ważniejsze".

Szpital na Stadionie Narodowym był pierwszym szpitalem tymczasowym budowanym w Polsce w czasie pandemii COVID-19, filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Pod koniec maja opuścił go ostatni pacjent. Szef KPRM Michał Dworczyk informował wówczas o zawieszeniu działalności szpitala. W sumie pomoc w szpitalu otrzymało ponad 1,8 tys. pacjentów.

Czytaj: Niedzielski: żeby wyjść z kryzysu, trzeba mieć dobrze działający sektor zdrowia

Kolejne szpitale tymczasowe uruchomione

Przypomnijmy, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany podczas czwartkowej, 28 października, konferencji prasowej, kiedy zacznie funkcjonować szpital tymczasowy przeznaczony dla pacjentów z COIVD-19 na warszawskim Okęciu, ocenił, że będzie to "pierwszy-drugi dzień listopada". Podkreślił, że "wszystko jest gotowe" do uruchomienia szpitala i przyjęcia pierwszych pacjentów.

- W tej chwili nie ma takiej potrzeby, żeby on był już uruchomiony, jeżeli będzie taka potrzeba, to przyspieszymy - zaznaczył wiceszef MZ.

Szpital na Okęciu ma pomieścić 170 pacjentów; zaopatrzony jest także w 31 stanowisk respiratorowych. Jak informował Kraska, dodatkowe łóżka dla pacjentów zarażonych koronawirusem powstaną także w warszawskim szpitalu zakaźnym.

Czytaj: Na początku listopada ruszy szpital tymczasowy na Okęciu. Co ze Stadionem Narodowym?

Pracodawca sprawdzi sczepienie. Projekt ustawy trafi do Sejmu. Niedzielski zdradził szczegóły

2 listopada ruszają szczepienia trzecią dawką dla wszystkich. MZ określiło ZASADY

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum