Niedzielski po swej nominacji na ministra zdrowia: obiecuję determinację, wszystkie ręce na pokład!

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2020 08:38

To wielki kredyt zaufania i ogromna odpowiedzialność - skomentował Adam Niedzielski na Twitterze swój wybór na ministra zdrowia. Jednocześnie obiecał otwartość, współpracę i determinację. Podkreślił, że tylko razem pokonamy pandemię.

Niedzielski po swej nominacji na ministra zdrowia: obiecuję determinację, wszystkie ręce na pokład!
Adam Niedzielski na Twitterze: "Obiecuję ze swojej strony otwartość, współpracę i determinację, ale pandemię pokonamy tylko razem". Fot. PTWP

"To wielki kredyt zaufania i ogromna odpowiedzialność. Dziękuję Panu Premierowi, ale również wszystkim, którzy nie szczędzili dziś ciepłych słów. Obiecuję ze swojej strony otwartość, współpracę i determinację, ale pandemię pokonamy tylko razem. Wszystkie ręce na pokład!" - napisał Niedzielski.

Odniósł się w ten sposób do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził z kolei w mediach społecznościowych w czwartek późnym wieczorem, że jest przekonany, że nowi ministrowie zdrowia i MSZ "będą stanowić silny fundament naszej drużyny wzmacniającej Polskę".

Wcześniej na konferencji prasowej w czwartek (20 sierpnia) wieczorem premier uzasadniał swą decyzję o powołaniu Niedzielskiego, szefa Narodowego Funduszu Zdrowia, na szefa resortu zdrowia tym, że jest on wybitnym specjalistą, "który zna specyfikę funkcjonowania administracji publicznej, zna niedoskonałości i trudności w funkcjonowaniu wielkich instytucji takich jak ZUS, NFZ i ministerstwa, i wie, gdzie szukać tych nieefektywności".

Niedzielski od 2019 r. był prezesem NFZ. Jest doktorem nauk ekonomicznych. Zastąpi na stanowisku ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który we wtorek podał się do dymisji. W ostatnim czasie Niedzielski dał się poznać jako orędownik wprowadzenia tzw. podatku cukrowego, podkreślał też potrzebę inwestowania w profilaktykę.(PAP)

PAP - Klaudia Torchała

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum