Niedzielski: od 3 października szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP28 września 2022 11:49

Od 3 października dopuszczone będzie szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat - przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: od 3 października szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat
Od 3 października minister zdrowia zapowiada szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci 5-11 lat Fot. Shutterstock
  • W środę, 28 września, Ministerstwo Zdrowia zorganizowało konferencję prasową, której tematem była nowa kampania społeczna dotycząca szczepień przeciw COVID-19
  • W trakcie spotkania z dziennikarzami minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował m.in. o szczepieniach dla dzieci
  • - Od 3 października będziemy dopuszczali szczepienie pierwszą dawką przypominającą w grupie wiekowej 5-11 lat - zapowiedział szef resortu zdrowia

Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci

W trakcie środowej konferencji (28 września) Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowa kampanię społeczną dotycząca szczepień przeciw COVID-19.

Szef resortu Adam Niedzielski poinformował m.in. o rozpoczęciu od 3 października szczepień pierwszą dawką przypominającą dla dzieci, w grupie wiekowej 5-11 lat.

- Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, która dopuściła szczepienie dla przedziału wiekowego 5-11 lat, (…) szczepionką w wersji junior, my również od 3 października będziemy dopuszczali szczepienie pierwszą dawką przypominającą w tej grupie wiekowej 5-11 lat - poinformował na konferencji prasowej w Warszawie minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przypomniał, że do tej pory był tylko schemat podstawowy dopuszczony przez Europejską Agencję Leków.

- W najbliższym czasie, na przełomie drugiego i trzeciego października, wystawimy blisko pół miliona e-skierowań dla osób w tym wieku, które oczywiście przeszły przez podstawowy schemat szczepienia - podał szef MZ.

Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci od 5 do 11 lat rozpoczęły się w Polsce 16 grudnia 2021. Są wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej. Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu. W przypadku dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności schemat podstawowy szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat obejmuje podanie trzech dawek.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum