Niedzielski o spotkaniu z szefem Rezydentów: moje zaproszenie zostało odrzucone

Autor: oprac. PW • Źródło: Rynek Zdrowia06 września 2021 10:20

Czy dojdzie do spotkania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i szefa Porozumienia Rezydentów Wojciecha Szarańca w związku z protestem medyków 11 września? Minister zdrowia twierdzi, że Szaraniec odrzucił jego zaproszenie. Napisał o tym w poniedziałek, 6 września, na Twitterze.

Niedzielski o spotkaniu z szefem Rezydentów: moje zaproszenie zostało odrzucone
Wojciech Szaraniec - nowy przewodniczący Porozumienia Rezydentów oraz minister zdrowia Adam Niedzielski
 • Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że Wojciech Szaraniec przewodniczący Porozumienia Rezydentów odrzucił jego zaproszenie na spotkanie w poniedziałek przed protestem zawodów medycznych zapowiadanym na 11 września
 • "Tu chyba nie o dialog chodzi" - napisał minister na Twitterze
 • "Proponuję wspólną, rzeczową rozmowę z Panem Premierem ‪Morawieckim i Panem Ministrem Niedzielskim w środę 08.09.2021 podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Pozdrawiam” - pisał wcześniej Szaraniec w odpowiedzi na zaproszenie
 • Szef Porozumienia Rezydentów szacuje, że w manifestacji medyków 11 września w Warszawie może w niej wziąć udział nawet kilkanaście tysięcy osób.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek, 6 września że Wojciech Szaraniec, szef Porozumienia Rezydentów odmówił przyjęcia zaproszenia na spotkanie. Niedzielski zaprosił Szarańca na spotkanie w związku z nadchodzącą wielką manifestacją zawodów medycznych. Protest ma się odbyć 11 września w Warszawie.

Niedzielski: moje zaproszenie dla rezydentów odrzucone

„Moje zaproszenie zostało odrzucone” - napisał dzisiaj rano Niedzielski na Twitterze.

Oznaczając we wpisie Szarańca zarzuca mu, że wcześniej miał twierdzić, iż to minister nie chce się z nim spotkać.

- Szkoda, że z głośnych słów @Szaraniec_MD „minister nie chce się ze mną spotkać” została pustka - skomentował sytuację minister.

„Tu chyba nie chodzi o dialog” - stwierdził Niedzielski.

Na post Niedzielskiego szybko odpowiedziało Porozumienie Chirurgów.

„Albo Pan Ministrze @a_niedzielski zaprosi do rozmów wszystkich przedstawicieli Komitetu Protestacyjnego, albo nikt z nas nie będzie chciał z Panem rozmawiać’.

Rezydenci i minister zdrowia prowadzą wymianę zdań na Twitterze na temat spotkania już od kilku dni.

Czytaj również: Protest medyków. - Rządowi nie uda się poróżnić środowiska - zapewnia Wojciech Szaraniec

Szaraniec: proponuję środę, w Karpaczu

Przypomnijmy: minister zdrowia Adam Niedzielski zaprosił przewodniczącego Porozumienia Rezydentów Wojciecha Szarańca na spotkanie w poniedziałek, 6 września o godz. 9. Szef PR zaproponował środę.

- Zaprosiłem szefa Porozumienia Rezydentów do siebie, odmówił mi. Ale to zaproszenie jest otwarte - powiedział w piątek wieczorem, 3 września w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Szanowny Panie Ministrze . Bardzo chętnie spotkam się z Panem, ale nie wyobrażam sobie tego spotkania bez przedstawicieli wszystkich zawodów medycznych skupionych wokół Komitetu protestacyjno-strajkowego. Proponuję wspólną, rzeczową rozmowę z Panem Premierem ‪@MorawieckiM i Panem Ministrem ‪@a_niedzielski w środę 08.09.2021 podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Pozdrawiam” - napisał Wojciech Szaraniec. Oczywiście na Twitterze.

Niedzielski: czekam w poniedziałek

„Niezależnie od możliwości porozmawiania w szerszym gronie w środę będę czekał na Pana w poniedziałek o 9:00. Pozdrawiam” - odpowiedział mu na Twitterze minister Niedzielski.

Czytaj więcej: Z Twittera. Niedzielski: "Będę czekał na Pana w poniedziałek". Szaraniec: "Proponuję środę"

Spotkanie ministra zdrowia z szefem Porozumienia Rezydentów oraz, być może, innymi przedstawicielami Komitetu Protestacyjno-Strajkowego dotyczyć ma zapowiadanego na 11 września protestu pracowników medycznych w Warszawie, którego współorganizatorem jest Porozumienie Rezydentów.

Jaka będzie skala manifestacji? Szef Porozumienia Rezydentów szacuje, że może w niej wziąć udział nawet kilkanaście tysięcy osób. W rozmowie z Rynkiem Zdrowia Wojciech Szaraniec zapowiedział, że po 11 września komitet protestacyjny może przekształcić się w sformalizowany ruch przedstawicieli całego środowiska medycznego, który podejmie dalsze działania dla poprawy sytuacji w ochronie zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze