Niedzielski o obostrzeniach: mamy przygotowany model dzielenia na strefy

Autor: IB • Źródło: Rynek Zdrowia20 września 2021 12:41

Przy liczbie poniżej tysiąca zakażeń dziennie nie będziemy rozważać żadnych obostrzeń - stwierdził w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Poziom poniżej 1 tys. zakażeń dziennie nie wymaga reakcji - uważa minister zdrowia Fot. Shutterstock
  • Przyjęliśmy umowną granicę - tysiąc zakażeń dziennie - poniżej której nie będziemy prowadzili dyskusji nt. wprowadzania obostrzeń - mówi minister zdrowia
  • Szczepienia też robią swoje. Ich wpływ widać m.in. w znacznie mniejszej liczbie zgonów, niż w maju - zaznacza
  • Mamy przygotowany pewien model dzielenia na strefy, który uwzględnia też poziom zaszczepienia w poszczególnych powiatach - dodaje

- Przyjęliśmy umowną granicę - tysiąc zakażeń dziennie - poniżej której nie będziemy prowadzili dyskusji nt. wprowadzania obostrzeń, bo to jest zbyt niski poziom zakażeń. Taki, który nie wymaga reakcji - powiedział minister podczas konferencji prasowej.

Szczepienia robią swoje. 10 razy mniej zgonów niż w maju

- Ponadto szczepienia też mają przecież duży wpływ na transmisję koronawirusa i na najgorsze skutki związane z pandemią, tj. na liczbę zgonów. Ta jest wyraźnie mniejsza niż notowana w maju, można powiedzieć, że nawet dziesięciokrotnie - zauważył.

Teraz nie nadszedł jeszcze czas na wprowadzanie obostrzeń, ale mamy przygotowany pewien model dzielenia na strefy żółte, zielone i czerwone. Uwzględnia on również poziom zaszczepienia w poszczególnych powiatach - zaznaczył.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum