Niedzielski: nieznaczne luzowanie obostrzeń możliwe

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP01 czerwca 2021 15:44

Minister zdrowia zapowiedział podanie w najbliższym czasie szczegółów związanych z planowanym luzowaniem obostrzeń. Za kilka dni pojawi się "dłuższy plan działań".

Niedzielski: nieznaczne luzowanie obostrzeń możliwe
Luzowanie obostrzeń wkrótce możliwe. Fot. Shutterstock
  • Minister Niedzielski zapowiedział zwiększenie limitów dotyczących zgromadzeń publicznych
  • W najbliższym czasie zostanie wprowadzony dłuższy plan działania
  • Od 26 czerwca wprowadzone będą kolejne "kosmetyczne" zmiany

Pytany o plany luzowania obostrzeń, w tym dotyczących zgromadzeń i protestów spontanicznych, minister zdrowia poinformował, że podczas środowej konferencji prasowej zostaną przedstawione "dalsze kroki luzujące". - To będzie taka informacja, która będzie przekazana najpierw w perspektywie co się będzie działo do 26 czerwca, czyli do początku wakacji - powiedział.

Kiedy odbędzie się kolejna konferencja?

Minister dodał, że prawdopodobnie w poniedziałek, razem z premierem Mateuszem Morawieckim, zostanie przedstawiona informacje dotyczące dłuższego planu, który będzie obejmował całe wakacje.

- Jeżeli chodzi o ten najbliższy okres, to nie należy się spodziewać dużego luzowania. W tej chwili poziom liberalizacji obostrzeń w Polsce jest bardzo wysoki na tle Europy. Myślimy o kosmetycznych zmianach, ale jutro na konferencji, na briefingu przedstawię szczegóły - zapowiedział Niedzielski.

Co ze zgromadzeniami?

Podczas konferencji dziennikarze wrócili do tematu zgromadzeń publicznych. Niedzielski powtórzył, że szczegółowa informacja na ten temat będzie udzielona na środowej konferencji prasowej. - Zgromadzenia są jednym z takich obszarów, co do których jutro prawdopodobnie podejmiemy decyzję o zwiększeniu limitów z tym związanych - dodał.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum