Niedzielski: mamy niecałe 5,6 tys. nowych zakażeń - jest stabilizacja, na szczęście

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2021 10:20

Badania potwierdziły niecałe 5,6 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował we wtorek (12 stycznia) minister zdrowia Adam Niedzielski. Mówił, że liczba potwierdzonych w poniedziałek zakażeń jest zaskakująco niska, zważywszy, że nie są to wyniki badań weekendowych.

Niedzielski: mamy niecałe 5,6 tys. nowych zakażeń - jest stabilizacja, na szczęście
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szef resortu zdrowia we wtorek w Radiu Plus mówił m.in. o wskaźnikach dotyczących potwierdzonych nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i za granicą. Wskazał, że wskaźniki te dla Polski są niższe niż w innych krajach europejskich. Przywołał Wielką Brytanie z około 60 tys. nowych zakażeń dziennie, Francję z 15 tys. i Niemcy z 12 tys.

- U nas jest stabilizacja, na szczęście (...). Mam już informacje dotyczącą dzisiejszego dnia, ta liczba jest zaskakująco niska wynosi ledwie 5600, niecałe 5600 zakażeń, a to już jest liczba nie weekendowa tylko liczba z poniedziałku, czyli z dnia wczorajszego - poinformował Niedzielski.

- Pandemia nas zaskakuje wszystkich. Dzisiaj, tak jak mówiłem, mamy wynik, który jest odstający w dół od poprzednich tygodni, co by wskazywało, że te zwiększone zachorowania, z którymi mieliśmy do czynienia po świętach, to była pewna kumulacja badań, a nie start nowych zachorowań, ale to wszystko wymaga pewnego czasu na potwierdzenie - wskazał szef resortu zdrowia

W poniedziałek rano resort zdrowia informował o 4622 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w niedzielę rano o 9410 nowych przypadkach, w sobotę o 10548 nowych przypadkach, w piątek o 8790 nowych przypadkach, w czwartek o 12054 nowych przypadkach, a w środę o 14151 nowych przypadkach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze