Niedzielski: dwóch pacjentów rannych w Chorwacji z intensywnej terapii trafi na zwykłe odziały

Autor: • Źródło: PAP12 sierpnia 2022 12:56

Dwóch pacjentów rannych w wypadku autokaru w Chorwacji zostanie przeniesionych z oddziału intensywnej terapii na zwykłe oddziały - poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: dwóch pacjentów rannych w Chorwacji z intensywnej terapii trafi na zwykłe odziały
Dwóch pacjentów rannych w wypadku autokaru w Chorwacji zostanie przeniesionych na zwykłe oddziały. Fot. Shutterstock

 

- Pan minister zdrowia Chorwacji mówił mi, że stan dwóch (pacjentów - PAP) był na tyle krytyczny, że leżeli w jednym ze szpitali na północy i że wymagali intensywnej terapii. Dzisiaj rano otrzymałem dobrą wiadomość, że ci pacjenci będą transferowani z intensywnej terapii na zwykłe oddziały - powiedział Niedzielski.

Minister był też pytany, do którego szpitala trafią trzej pacjenci, którzy mają w piątek przylecieć z Chorwacji do Polski, ale nie zdradził, w gdzie zostaną umieszczeni.

"Nie będę wskazywał gdzie to dokładnie będzie, ale akurat ci trzej pacjenci, ze względu na swoje miejsce zamieszkania, nie będą hospitalizowani w Warszawie" - stwierdził minister zdrowia.

W piątek przed południem z wojskowego lotniska na Okęciu wystartował odrzutowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po trzech kolejnych pacjentów rannych w wypadku autokaru w Chorwacji.

Jak mówił w czwartek wieczorem wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, "tym razem będą to pacjenci, którzy doznali urazów klatki piersiowej, czyli to są osoby, które miały stłuczone płuca, odmę opłucnową, więc musiał być im wykonany drenaż; to są osoby ze złamanymi żebrami".

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Miedjugorie.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum