Niedzielski: do Warszawy wraca czwórka poszkodowanych w wypadku w Chorwacji

Autor: • Źródło: PAP06 sierpnia 2022 21:39

Do Warszawy powraca czwórka poszkodowanych w tragicznym wypadku w Chorwacji - poinformował w sobotę (6 czerwca) wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze. Ranni są transportowani drogą lotniczą.

Niedzielski: do Warszawy wraca czwórka poszkodowanych w wypadku w Chorwacji
Minister zdrowia Adam Niedzielski o stanie rannych rozmawiał z ministrem zdrowia Chorwacji Vili Berosem. Fot. PAP/Jurica Galoic/PIXSELL
  • Do Warszawy powraca czwórka poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji
  • Do Zagrzebia w sobotę (6 csierpnia) pojechała polska misja medyczna pod kierownictwem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, z udziałem wiceszefa MSZ Marcina Przydacza
  • 12 osób zginęło, a 32 zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie, w wyniku wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia

Czwórka poszkodowanych powraca do kraju

Dodał, że pozostałe osoby pozostają pod najlepszą opieką w chorwackich szpitalach. "Jesteśmy na bieżąco informowani o ich stanie zdrowia" - zapewnił Niedzielski.

"Polskie państwo nie pozostawia swoich obywateli bez pomocy; wraz z polską delegacją do Warszawy wraca czwórka poszkodowanych w tragicznym wypadku w Chorwacji" napisał minister na Twitterze.

Do Zagrzebia w sobotę pojechała polska misja medyczna pod kierownictwem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, z udziałem wiceszefa MSZ Marcina Przydacza.

Ofiary śmiertelne, ranni z obrażeniami wielonarządowymi

12 osób zginęło, a 32 zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie, w wyniku wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę (6 sierpnia) nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Niedzielski dopytywany o obrażenia, jakich doznali poszkodowani w wypadku, powiedział, że "są to obrażenia bardzo rozległe, wielonarządowe". - To naprawdę bardzo dużo złamań żebra, kości, nóg. To naprawdę bardzo poważne złamania - wskazał.

Podczas konferencji prasowej Niedzielski był pytany o to, ile z poszkodowanych osób może jeszcze w sobotę (6 sierpnia) wrócić do kraju. - Absolutnie teraz, przed oceną pacjentów, nie będę mówił o tym, jaka to jest liczba osób. Miejsc na pewno w samolocie nie zabraknie - zapewnił w chwili konferencji szef resortu zdrowia.

Wypadek polskiego autokaru miał miejsce ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum