Niedzielski: Statystyki jasno pokazują. Szczepienia ratują życie

Autor: MP • Źródło: Rynek Zdrowia21 września 2021 16:00

W przeddzień rozwoju czwartej fali koronawiusa musimy zdawać sobie sprawę, jak potrzebne są szczepienia, jak mogą nam pomóc w ratowaniu ludzkiego życia - podkreślał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: Statystyki jasno pokazują. Szczepienia ratują życie
 • W ostatnich tygodniach liczba zakażeń koronawirusem znacznie wzrasta
 • Szczególnie dotyczy to województw, gdzie liczba szczepień przeciw Covid-19 jest najniższa
 • Chodzi głównie o wschodnie rejony Polski, gdzie trudno o chętnych do szczepień
 • Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził Sanok, gdzie podkreślał istotę szczepień. Statystyki pokazują, jak ważny jest to aspekt w walce z koronawirusem
 • 49 na 50 pacjentów covidowych w szpitalu w Łańcucie to osoby niezaszczepione

Szczepienia w Polsce. MZ: statystyki pokazują, że szczepienia ratują życie

We wtorek - 21 września - minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedził Sanok.

- Moja wizyta w województwie podkarpackim nie jest przypadkowa. Związana jest z tym, że to właśnie obok województwa lubelskiego na Podkarpaciu mamy największy wzrost liczby zakażeń koronawirusem. W obu tych województwach zajętość łóżek przekroczyła już 30 proc., podczas, gdy w skali kraju jest to mniej więcej 15 proc. - tłumaczył minister Niedzielski.

- Dziś w Sanoku został przyjęty 40- kilkuletni pacjent, który od razu trafił pod respirator. Stan tej osoby jest ciężki i jest to osoba niezaszczepiona. To pokazuje, że nie można lekceważyć sprawy szczepień - podkreślał.

Wzrost zakażeń notowanych w ostatnich tygodniach powoduje szybkie zmniejszenie liczby tzw. łóżek covidowych.

- Liczba pacjentów trafiających do sanockiego szpitala podwaja się z tygodnia na tydzień. Jeszcze kilka tygodni było tu 2-4 pacjentów, natomiast w tej chwili jest 16 i liczba wolnych łóżek covidowych zmalała do 10. Jeżeli to tempo będzie tak rosło, to za moment tych łóżek zabraknie - wyliczał Niedzielski.

- Jestem też po rozmowie z dyrektorem szpitala w Łańcucie. Tam w tej chwili przebywa 50 pacjentów covidowych, z czego 49 to osoby niezaszczepione - dodawał.

- Te fakty, te statystyki mówią same za siebie. W przeddzień rozwijania się czwartej fali koronawiusa musimy zdawać sobie sprawę, jak potrzebne są szczepienia, jak mogą nam pomóc w ratowaniu ludzkiego życia - podkreślał minister.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze