Niedzielski: Czekamy na decyzję Europy w sprawie czwartej dawki szczepionki na COVID-19
Czekamy na decyzję Europejskiej Agencji Leków (EMA)" - powiedział minister pytany o czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 - powiedział "Gościowi Niedzielnemu" minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Czekamy na decyzję Europejskiej Agencji Leków (EMA)" - powiedział minister pytany o czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.
- Jak do tej pory nie ma informacji, żeby producenci złożyli wnioski z badań klinicznych dotyczące skuteczności czwartej dawki
- Niedzielski nakreślił też strategię rządu wobec narosłego w czasie pandemii długu zdrowotnego
Czwarta dawka na razie powyżej 80. roku życia
- Daliśmy zielone światło do szczepień czwartą dawką dla grup największego ryzyka, czyli osób powyżej 80. roku życia i z upośledzoną odpornością - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski w wywiadzie dla Gościa Niedzielnego.
Pytany o dług zdrowotny Polaków, który powstał w wyniku pandemii, nakreślił strategię rządu.
- Ta strategia zakłada kilka kluczowych elementów. Pierwszy z nich, który w zasadzie już zastosowaliśmy, to zlikwidowanie limitów przyjęć do specjalistów, co oznacza nie tylko kwestię konsultacji medycznych, lecz także uwolnienie bardziej zaawansowanej diagnostyki - bo płacimy za każde nadwykonanie. Kolejny element to inwestycje w profilaktykę - podkreślił.
Oznaczać ma to m.in. redefinicję programu "Profilaktyka 40+".
"Chcemy też wprowadzić kolejny program profilaktyczny o roboczej nazwie +Ruch na receptę+, którego założenia przygotowujemy wspólnie z Krajową Izbą Fizjoterapeutów" - dodał.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)