Niedzielski: 18 stycznia uczniowe klas I-III wracają do szkół, inne obostrzenia przedłużone

Autor: MAK, PAP/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2021 17:38

18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do stacjonarnej nauki w szkołach. Inne obostrzenia zostają przedłużone - poinformował w poniedziałek (11 stycznia) minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: 18 stycznia uczniowe klas I-III wracają do szkół, inne obostrzenia przedłużone
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia powiedział, że ponowne otwarcie nauczania stacjonarnego w klasach I-III to "najbardziej nieśmiały krok", który uwzględnia ryzyko rozwoju pandemii z kosztami nauczania zdalnego i nieprzebywania dzieci w tym wieku w swoich grupach rówieśniczych.

Szef resortu zdrowia potwierdził, że po 18 stycznia utrzymane zostaną wszystkie dodatkowe obostrzenia oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych.

Z kolei minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że jego resort wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracował wytyczne dla nauczycieli młodszych klas dotyczące stacjonarnego nauczania w warunkach epidemii.

- Mam pełne przekonanie, że jesteśmy najlepiej jak to możliwe przygotowani do powrotu dzieci z klas I-III do szkół. Dziękuję wszystkim dyrektorom szkół za konsultacje, a także za to, że wkładają tyle wysiłku w to, aby nauczanie było jak najbardziej bezpieczne - powiedział Przemysław Czarnek.

 • Wśród obowiązujących do 31 stycznia obostrzeń - jak przypomina KPRM - są te dotyczące zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowania dystansu 1,5 m oraz dystansu 100 m w przypadku zgromadzeń.
 • Ponadto wciąż - do końca stycznia - obowiązuje zamknięcie restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz.
 • W sklepach i galeriach handlowych (w których otwarte są tylko niektóre sklepy) obowiązuje możliwość wpuszczania 1 klienta na 15 m kw.
 • Czynne mogą być jedynie hotele pracownicze oraz hotele dla medyków.
 • Do końca stycznia zamknięte pozostaną także stoki narciarskie.
 • Zamknięte pozostają boiska, siłownie, centra sportowe, w których przebywać mogą jedynie osoby uprawiające sport profesjonalnie.
 • Po przyjeździe do Polski wciąż będzie obowiązywała 10-dniowa kwarantanna po powrocie do kraju transportem zbiorowym.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze