×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Nie dotrze 450 tys. szczepionek Johnson&Johnson, będą opóźnienia lub propozycje innych szczepionek

Katarzyna Gubała odpowiada za treści na temat HoReCa w serwisie horecatrends.pl w Grupie PTWP. Z PTWP związana jest od kilkunastu lat. Przed dołączeniem do segmentu treści związanych z rynkiem spożywczym i gastronomicznym była dziennikarzem i redaktorem prowadzącym w innym tytule tej Grupy - Rynku Zdrowia. Wcześniej pracowała jako dziennikarz i redaktor w Super Expressie, Trybunie Śląskiej i Dzienniku Zachodnim. Autor: Katarzyna Gubała • Źródło: Rynek Zdrowia   • 17 maja 2021 13:39

W ciągu ostatnich kilkunastu dni Janssen zmniejszył dostawy o 450 tys. sztuk szczepionek do Polski - powiedział Michał Dworczyk.

Nie dotrze 450 tys. szczepionek Johnson&Johnson, będą opóźnienia lub propozycje innych szczepionek
Michał Dworczyk; FOT. Screen PTWP
 • Do Polski nie dotrze 450 tys. szczepionek Johnson&Johnson (Janssen)
 • Od poniedziałku działa skrócony termin rejestracji na szczepienia przeciw Covid-19 dla ozdrowieńców
 • Dzisiaj ruszył też pilotaż szczepień przeciw Covid-19 w zakładach pracy

- Chcieliśmy przeprosić państwa - tych, którzy mieli przewidziane szczepienie szczepionką Janssen - za trudności, ponieważ w ciągu ostatnich kilkunastu dni Janssen zmniejszył dostawy o 450 tysięcy sztuk szczepionek do Polski. W konsekwencji część osób będzie miała przesunięte szczepienie bądź zaproponowaną inną szczepionkę - wyjaśniał w poniedziałek (17 maja) pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień.

- Niestety mimo upływu czasu dostawcy, producenci szczepionek cały czas mają problem z dotrzymaniem terminów i wielkości dostaw - wskazał Dworczyk.

Rejestracja dla 16-17-latków oraz ozdrowieńców 

Poinformował też, że ''przekroczyliśmy 16 mln szczepień''. 

- Dzisiaj od północy mogą rejestrować się osoby, które ukończyły 16. rok życia - przypomniał Dworczyk.

Od północy na szczepienia w grupie 16-17-latków zarejestrowało się ponad 40 tys. osób.

- Jest wyraźnie mniejsze zainteresowanie niż wcześniejszych roczników, będziemy nad tym pracować realizując kampanię profrekwencyjną - podsumował.

Podał też,  w poniedziałek (17 maja) zaczyna działać skrócony termin rejestracji na szczepienia przeciw Covid-19 dla ozdrowieńców.

- Do tej pory trzeba było czekać 90 dni, teraz po 30 dniach ozdrowieńcy mogą rejestrować. To daje nam grupę ponad 1,5 mln nowych osób w systemie. Chcieliśmy zaapelować do wszystkich ozdrowieńców, aby się rejestrowali i szczepili - powiedział pełnomocnik ds. szczepień.

Szczepienia w zakładach pracy

Dodał, że dzisiaj ruszył też pilotaż szczepień w zakładach pracy, a ‘’normalne szczepienia’’ dla wszystkich firm, które się zgłosiły, a jest ich ponad 900 - rozpoczną się od najbliższego poniedziałku (24 maja).

Odniósł się też do braku zainteresowania szczepieniami w innych grupach wiekowych np. 50-59 lat. Przypomniał, że w zeszły piątek ruszyła duża kampania profrekwencyjna ‘’OstatniaProsta!’’.

- Będziemy włączać kolejne jej etapy w następnych dniach. W pierwszym rzędzie usłyszą o tym samorządowcy i przedstawiciele POZ, w kolejnym kroku poinformujemy o tym media. Dzisiaj rozmawiamy z samorządowcami - poinformował Dworczyk dodając, że będą przewidziane dodatkowe środki na kampanię profrekwencyjną na poziomie samorządowym. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze