Neurochirurgia w szpitalu znowu działa. Przerwa trwała ponad dwa miesiące

Autor: Szymon Bijak • Źródło: Rynek Zdrowia, Dziennik Wschodni13 maja 2022 15:00

Po ponad dwóch miesiącach przerwy wznowił swoją działalność oddział neurochirurgii w szpitalu w Zamościu. Powodem był brak możliwości skompletowania obsady lekarskiej.

Neurochirurgia w szpitalu  znowu działa. Przerwa trwała ponad dwa miesiące
Neurochirurgia w szpitalu w Zamościu znowu działa. Fot. Szpital Wojewódzki w Zamościu
  • Po ponad dwóch miesiącach przerwy wznowił swoją działalność oddział neurochirurgii w szpitalu w Zamościu
  • - Czasowe zaprzestanie działalności leczniczej w oddziale neurochirurgii było nagłe i niemożliwe wcześniej do przewidzenia, spowodowane brakiem możliwości skompletowania obsady lekarskiej - przyznaje Adam Fimiarz, p.o. dyrektora szpitala w Zamościu od 1 kwietnia
  • Obecnie oddział udziela całodobowo świadczenia zdrowotne hospitalizowanym pacjentom w systemie ostrodyżurowym, a także w zakresie wykonywania zabiegów planowych

Neurochirurgia w szpitalu w Zamościu znowu działa

W środę - 11 maja - po ponad dwóch miesiącach przerwy wznowił swoją działalność oddział neurochirurgii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu.

- Czasowe zaprzestanie działalności leczniczej w oddziale neurochirurgii było nagłe i niemożliwe wcześniej do przewidzenia, spowodowane brakiem możliwości skompletowania obsady lekarskiej, w zakresie zabezpieczenia udzielania całodobowo lekarskich świadczeń zdrowotnych pacjentom hospitalizowanym w oddziale neurochirurgicznym - poinformował nas Adam Fimiarz, p.o. dyrektora szpitala w Zamościu od 1 kwietnia.

"Dyrekcja szpitala czyni ciągłe starania o pozyskanie nowych specjalistów"

Zawieszenie działalności oddziału neurochirurgii nastąpiło więc jeszcze za kadencji poprzedniej dyrektor - Małgorzaty Popławskiej, która podała się do dymisji. 

Przyczyny jej odejścia nie zostały podane do publicznej wiadomości. "Dziennik Wschodni" na swoich łamach poinformował jednak, że krąży powszechna opinia, że Popławska nie poradziła sobie z kierowaniem tak dużą placówką, jaką niewątpliwie jest szpital w Zamościu. Z placówki poodchodziło zresztą wielu specjalistów. 

- Dyrekcja szpitala czyni ciągłe starania o pozyskanie nowych specjalistów w dziedzinie neurochirurgii oraz planuje zakupić nowoczesny sprzęt medyczny, który pozwoli wykonywać w oddziale neurochirurgii zabiegi na wyższym poziomie - zapowiada Fimiarz. 

Obecnie oddział, jak zostaliśmy zapewnieni przez nowego dyrektora, udziela całodobowo świadczenia zdrowotne hospitalizowanym pacjentom w systemie ostrodyżurowym, a także w zakresie wykonywania zabiegów planowych. 

- Funkcję lekarza kierującego oddziałem neurochirurgii pełni nieprzerwalnie lek. med. Adam Harasimiuk - dodaje Adam Fimiarz. 

Na oddziale, łącznie z nim, pracuje pięciu lekarzy.  

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum