×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Neumann: rekomenduję, żeby nie podpisywali się pod projektami Nowoczesnej ws. aborcji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia17 stycznia 2018 19:05

Rekomenduję naszym posłom, aby nie podpisywali się pod projektami Nowoczesnej ws. aborcji do czasu spotkania klubu Platformy w przyszłym tygodniu - powiedział w środę (17 stycznia) szef klubu PO Sławomir Neumann. To reakcja na apel polityków Nowoczesnej o podpisy pod jedną z ich propozycji.

Neumann: rekomenduję, żeby nie podpisywali się pod projektami Nowoczesnej ws. aborcji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Klub Nowoczesnej postanowił złożyć w Sejmie dwa projekty ustaw, które mają na celu liberalizację obecnie obowiązujących przepisów warunkujących dopuszczalność przerywania ciąży.

Pierwszy z nich ma być powtórzeniem obywatelskiej propozycji Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", odrzuconej tydzień temu w Sejmie; drugi przygotował zespół pod kierownictwem posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt. Projekty, choć zawierają wiele podobnych rozwiązań, w kilku punktach różnią się w sposób znaczący.

Rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska zaapelowała w środę (17 stycznia) do posłów Platformy i koła Unii Europejskich Demokratów, by podpisali się pod projektem, będącym powtórzeniem projektu Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017".

- W związku z konfliktem w Nowoczesnej i składaniem dwóch projektów, które trochę się wykluczają w niektórych elementach, ja absolutnie rekomenduję naszym posłom niepodpisywanie tych projektów do czasu spotkania klubu Platformy w przyszłym tygodniu - powiedział Neumann.

Posiedzenie klubu PO odbędzie się prawdopodobnie w przyszłą środę; wcześniej ma dojść do spotkania przedstawicieli prezydiów klubów PO i Nowoczesnej, gdzie niewykluczone, że omawiana będzie m.in. sprawa ewentualnego poparcia PO dla najnowszych propozycji w sprawie liberalizacji prawa aborcyjnego. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze