Neumann: pacjenci leczeni marihuaną w CZD byli bezpieczni

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2015 09:40

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann pytany o sprawę dr. Marka Bachańskiego stwierdził w programie "Fakty po Faktach", że mimo wrażenia jakie można odnieść po różnych doniesieniach medialnych, z pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka nic złego się nie działo, są oni bezpieczni.

Neumann: pacjenci leczeni marihuaną w CZD byli bezpieczni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sławomir Neumann (PO) pytany, jakie stanowisko w tej sprawie zajmie ministerstwo zdrowia, odpowiedział: - Ministerstwo nie stoi w tym konflikcie po jednej czy po drugiej stronie, staramy się spokojnie na to patrzeć i te racje rozważyć.

Podkreślał, że zawiadomienie do prokuratury nie dotyczy samego leczenia medyczną marihuaną, ale chodzi o brak dokumentacji w tej sprawie. Poinformował także, że dr Bachański jest na urlopie wypoczynkowym do 28 sierpnia, wróci później do pracy i do swoich pacjentów i będzie mógł ich dalej leczyć pod nadzorem komisji bioetycznej.

Zdaniem wiceministra "powstaje takie wrażenie, jakby coś złego działo się w Centrum Zdrowia Dziecka z pacjentami", a tymczasem - jak mówił - są oni bezpieczni i są leczeni tym samym środkiem. - Od momentu odejścia na urlop pana Bachańskiego, wręcz przybyło dzieci leczonych tą metodą - powiedział Neumann.

Wiceminister zwrócił uwagę, że leczenie padaczki marihuaną w każdym kraju na świecie jest na etapie eksperymentalnym.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze