Negocjacje w sprawie kupna trzech uzdrowisk

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2010 19:34

Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna trzech uzdrowisk: w Świeradowie Zdroju, Jeleniej Górze oraz Szczawnie Zdroju

Część uzdrowisk czeka na swoją drugą szansę rozwoju, jakim ma być ich przejście w ręce prywatne.

Oferty można składać do 3 marca w siedzibie MSP. Chodzi o ponad 87 proc. udziałów uzdrowiska Świeradów-Czerniawa w Świeradowie Zdroju, ok. 89 proc. udziałów w uzdrowisku Cieplice w Jeleniej Górze oraz ok. 92 proc. akcji Szczawno-Jedlina w Szczawnie Zdroju.

Przedmiotem negocjacji ma być głównie cena za nabywane udziały lub akcje spółek oraz proponowany przez potencjalnego inwestora program rozwoju, obejmujący m.in. zobowiązania inwestycyjne. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. walorów spółek.

Wszystkie trzy uzdrowiska świadczą usługi związane z ochroną zdrowia, lecznictwem, rekonwalescencją oraz wypoczynkiem. Uzdrowisko Szczawno-Jedlina zajmuje się również produkcją wód leczniczych i mineralnych.

Resort skarbu podpisał w ubiegłym tygodniu umowę sprzedaży ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Kraków Swoszowice na rzecz inwestycyjnej spółki STP Investment z Bochni za ok. 18 mln zł. To już druga spółka uzdrowiskowa, która w styczniu została sprywatyzowana. Na początku ubiegłego miesiąca Hotel Lubicz w Ustce kupił należące do Skarbu Państwa ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Ustka za 14 mln 28 tys. zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum