Narodowe Centrum Krwi zapewnia: obecnie stany magazynowe są wystarczające

Autor: oprac. KM • Źródło: NCK, Rynek Zdrowia02 marca 2022 07:12

Narodowe Centrum Krwi poinformowało, że gotowe jest do udzielenia wsparcia w zakresie krwi i jej składników. - Na chwilę obecną stany magazynowe są wystarczające - podała instytucja.

Narodowe Centrum Krwi zapewnia: obecnie stany magazynowe są wystarczające
Pobieranie krwi, fot. Shutterstock
  • Narodowe Centrum Krwi zapewnia o gotowości do udzielenia wsparcia
  • Dodaje, że obecnie stany magazynowe krwi i jej składników są wystarczające
  • Podkreśla konieczność współpracy z publiczną służbą krwi celem dostosowania pobierania surowców zgodnie z zapotrzebowaniem

Polskiej krwi nie zabraknie dla potrzebujących

Jak podaje Narodowe Centrum Krwi w komunikacie z 1 marca, "polska służba krwi jest przygotowana do udzielenia wsparcia w zakresie krwi i jej składników". Uściśla ponadto, że "wszelkie działania podejmowane są w porozumieniu i zgodnie z zapotrzebowaniem".

Zgodnie z informacjami w serwisie rządowym "na chwilę obecną stany magazynowe krwi i jej składników w całej Polsce są wystarczające".

Konieczność współpracy z publiczną służbą krwi

NCK apeluje, by "w celu racjonalnego gospodarowania zasobami krwi" na bieżąco sprawdzać zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Podkreśla, że to zapotrzebowanie "jest publikowane na stronach internetowych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa celem dostosowywania oddawania krwi do aktualnych potrzeb".

Instytucja podkreśla szczególnie ważny wymiar "ścisłej współpracy z publiczną służbą krwi w zakresie dostosowywania pobierania krwi i jej składników do zmieniającego się zapotrzebowania".

- Dziękujemy za wielkie serca i pełną gotowość do honorowego oddawania krwi i jej składników - podsumowuje Narodowe Centrum Krwi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum