Narodowe Centrum Krwi ws. internetowego systemu zleceń

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2014 15:16

Narodowe Centrum Krwi opublikowało na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia komunikat w sprawie internetowego systemu zleceń na koncentraty czynników krzepnięcia i desmopresynę dla chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne.

System zleceń odbywać się będzie w ramach "Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne na lata 2012-2018".

W celu zapewnienia dostępu do koncentratów czynników krzepnięcia i desmopresyny do dnia 31 grudnia 2014 r. dopuszczalna jest także możliwość wystawiania przez lekarzy zapotrzebowań papierowych w dotychczasowej formie w przypadkach: wydania leku "na ratunek", braku podmiotu leczniczego w słowniku świadczeniodawców oraz ewentualnych awarii i przerw w działaniu systemu elektronicznego.

Jednocześnie poinformowano, że w każdym przypadku zagrożenia życia lub zdrowia pacjentów, nadrzędnym celem jest zapewnienie dostępu do ww. produktów leczniczych i jakiekolwiek utrudnienia natury technicznej, nie będą decydowały o dostępności do tych leków.

Więcej: www.mz.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum