Napieralski: zadzwonię do szefów klubów w sprawie zdrowotnej debaty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2010 16:01

Szef SLD Grzegorz Napieralski zapowiedział, że zadzwoni do szefów wszystkich klubów parlamentarnych, by zaprosić ich do okrągłego stołu w sprawie sytuacji w ochronie zdrowia.

– Zaproponowałem „okrągły stół“ w sprawie służby zdrowia tak, aby każdy lider parlamentarnej frakcji przyszedł z ekspertami, żebyśmy mogli usiąść, już bez emocji wyborczych, tylko naprawdę rzetelnie się zastanowić – powiedział Napieralski.

Zapowiedział, że wykona telefon do szefów sejmowych klubów: PO, PiS i PSL. – Będę chciał porozmawiać z szefami klubów i zapytać, jaki dzień jest dla nich najbardziej dogodny i na takie spotkanie zaprosić.

Powiedział również, że nie chce, aby symbolem naprawy ochrony zdrowia w Polsce była sala sądowa i spory PiS z PO: – Opieka zdrowotna powinna być ponadkampanijna, ponadpartyjna – podkreślił Napieralski.

Przypomniał tym samym o sprawie sądowej, jaka toczy się ponownie przed Sądem Okręgowym w Warszawie, w trybie wyborczym, między Bronisławem Komorowskim i Jarosławem Kaczyńskim, dotyczącej prywatyzacji szpitali.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum