Najwyższy czas na poważną rozmowę o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2018 19:45

- W Polsce bardzo potrzebne są regulacje prawne dotyczące dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Powód jest jeden - jako państwo nie radzimy sobie z finansowaniem zapewniającym spełnienie wielu potrzeb zdrowotnych na dobrym poziomie - mówi Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Grupy Lux Med.

Anna Rulkiewicz: - Warto chyba rozważyć wdrażanie ubezpieczeń równoległych wobec systemu publicznego; FOT. PTWP

- Ponadto rośnie presja płacowa w różnych grupach zawodów medycznych. Szkoda, że dopiero teraz tak mocno podkreśla się pilną potrzebę zwiększania wydatków na ochronę zdrowia. Przecież ten problem jest od lat zgłaszany przez wiele środowisk - podkreśla prezes Rulkiewicz.

- Jeżeli mówimy o ubezpieczeniach zdrowotnych, warto powrócić do rozwiązań już dawno omówionych i sprawdzonych. Naprawdę, w tej materii nie musimy wyważać otwartych drzwi - zaznacza.

Dodaje: - Myślę, że w Polsce jesteśmy już dobrze przygotowani do poważnych rozmów o ewolucyjnym wprowadzaniu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

- Na razie warto chyba rozważyć wdrażanie ubezpieczeń równoległych wobec systemu publicznego. Pozostaje pytanie, kto byłby w tym wariancie płatnikiem - albo byłyby to indywidualne osoby, albo zastanówmy się nad wykorzystaniem potencjału pracodawców - mówi Anna Rulkiewicz.

Wypowiedź zarejestrowana podczas III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC - Health Challenges Congress, Katowice, 8-10 marca 2018 r.).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum