Na razie bez nowych restrykcji. "Skupiamy się na egzekwowaniu obecnych obostrzeń"

Autor: JKB • Źródło: Sygnały Dnia, Rynek Zdrowia15 listopada 2021 09:15

Gościem programu "Sygnały Dnia" Programu 1 Polskiego Radia był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak zapewnił w czasie rozmowy, na razie ani resort ani rząd nie planują dodatkowych restrykcji. - Koncentrujemy się na egzekwowaniu obecnych obostrzeń - powiedział.

Kraska zapewnił, że nie będzie dodatkowych obostrzeń. Fot. Shutterstock

Nie będzie lokalnych lockdownów?

Podczas rozmowy dla "Sygnałów Dnia" wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odniósł się do obecnej sytuacji epidemicznej w kraju. Jak stwierdził, obecnie do szpitali trafiają osoby, które dość późno mają stwierdzone objawy. Zdaniem wiceszefa resortu zdrowia, głównym powodem jest brak testowania.

Jak dodał Kraska, dla niego najistotniejszym wątkiem jest szczepienie trzecią dawką.

- Możemy przyjąć trzecią dawkę przypominającą. Apeluję do osób powyżej 50. roku życia, by przyjmować trzecią dawkę. Nasza odporność wtedy wzrośnie. [...] Osób, chcących się zaszczepić trzecią dawką przypominającą przybywa, ale chciałbym, by było ich jeszcze więcej - powiedział.

Czytaj również: COVID-19. Kiedy szczepienia 5-latków? Kraska podał termin

Koronawirus. 15 listopada o 30 proc. więcej zakażeń. Kraska: do szpitali trafiło 550 chorych

Nowe obostrzenia?

Co ważne, na razie ani rząd ani MZ nie planują lokalnych obostrzeń w powiatach, gdzie jest najwięcej zakażeń koronawirusem.

- Koncentrujemy się na egzekwowaniu obecnych obostrzeń, bo niestety zapominamy, że ta pandemia cały czas jest. Mandatów niestety codziennie przybywa. Na dzień dzisiejszy nie planujemy dodatkowych obostrzeń, w powiatach, gdzie przypadków jest najwięcej. W województwach lubelskim i  podlaskim obserwujemy wyhamowanie pandemii - wyjaśnił Kraska.

Czytaj: Koronawirus. 15 listopada o 30 proc. więcej zakażeń. Kraska: do szpitali trafiło 550 chorych

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum