NRL przypomina o rekomendacjach

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2012 13:43

Naczelna Izba Lekarska opublikowała w czwartek (26 stycznia) komunikat dotyczący stosowania rekomendacji zawartej w stanowisku Nr 1/12/VI Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie akcji protestacyjnej środowiska lekarskiego.

NRL przypomina, że w stanowisku z dnia 13 stycznia 2011 r. Nr 1/12/VI w sprawie akcji protestacyjnej środowiska lekarskiego Naczelna Rada Lekarska nie rekomenduje przystawiania na receptach pieczątek "refundacja leku do decyzji NFZ".

Rekomenduje natomiast następujące zasady wypisywania recept: umieszczanie numeru oddziału NFZ, posługiwanie się międzynarodowymi nazwami leków, niewykazywanie poziomu odpłatności leku za wyjątkiem leków przepisywanych w przypadku chorób wymienionych w obwieszczeniu MZ.

Trzecia rekomendacja zaistniała ze względu na konieczność zmiany przepisu ustawy refundacyjnej określającej ordynację leków "zgodne ze wskazaniami rejestracyjnymi" na "zgodne z aktualną wiedzą medyczną". Jednocześnie, zgodnie z rekomendacją NRL, w pozostałych sytuacjach rubrykę dotyczącą odpłatności należy pozostawić niewypełnioną.

Określenie międzynarodowej nazwy leku jest możliwe m.in. z pomocą wyszukiwarki zamieszczonej na stronie http://www.lekinfo24.pl/.

Więcej: www.nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum