NRL ponownie alarmuje ws. wyceny procedur w stomatologii

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 27 grudnia 2019 17:36

Naczelna Rada Lekarska (NRL) pisze do ministra zdrowia ws. wyceny procedur w stomatologii. Zwraca uwagę, że są one nieadekwatne do kosztów.

NRL alarmowała już wielokrotnie, że leczenie stomatologiczne finansowane przez NFZ jest niedoszacowane Fot. Archiwum

Prezes NRL prof. Andrzej Matyja i wiceprezes NRL lek. dent. Andrzej Cisło podkreślają w liście do MZ, iż "obecnie istnieje pilna potrzeba skupienia się na problemie świadczeń stomatologicznych finansowanych ze środków publicznych" -  informuje Rzeczpospolita.

Dodają, że "NRL prowadzi rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczące ustalenia jednolitych zasad rozliczania niektórych procedur oraz dostosowania tabeli punktowej w zakresie części procedur współczesnych standardów udzielania tych świadczeń (tabela wadliwie oddaje relacje kosztowe pomiędzy niektórymi procedurami".

NRL alarmowała już wielokrotnie, że leczenie stomatologiczne finansowane przez NFZ jest niedoszacowane. W lutym 2019 r. prezes i wiceprezes NRL zwrócili się także do ministra z wnioskiem o zorganizowanie debaty na temat sytuacji polskiej stomatologii, w której udział wzięliby również Główny Inspektor Sanitarny oraz prezes NFZ.

Więcej: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum