NRL: personel medyczny może szczepić się w wybranym terminie i w dowolnym punkcie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2021 17:00

Personel medyczny uprawniony do szczepień przeciwko COVID-19 w ramach grupy zero może zapisać się na szczepienie w wybranym przez siebie punkcie i terminie - wynika z odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia na apel Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej w tej sprawie.

NRL: personel medyczny może szczepić się w wybranym terminie i w dowolnym punkcie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Odpowiadając na apel Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej z 19 stycznia 2021 r., Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że personel medyczny uprawniony do szczepień przeciwko COVID-19 w ramach grupy zero może zaszczepić się dowolnym terminie i w każdym punkcie szczepień w kraju - wynika z informacji zamieszczonej we wtorek na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej.

Samorząd lekarski przekazał w związku z tym, że osoby jeszcze się nie zaszczepiły mogą zapisać się na zabieg w wybranym przez siebie punkcie i zarezerwować wolny termin.

Szczepienia grupy zero, do której zaliczono m.in. personel medyczny i niemedyczny placówek leczniczych ruszyły 27 grudnia. Odbywały się w ponad 500 szpitalach węzłowych.

Z uwagi na ograniczenie w styczniu dostaw szczepionek do Polski w wielu placówkach odroczono zastrzyki. Terminy uzależniono od dostępności szczepionek.

Według codziennego raportu na stronie rządowej gov.pl w Polsce wykonano dotąd blisko 777 tys. szczepień przeciw COVID-19. Przedstawiciele rządu deklarują, że w I kwartale - przy ograniczonej dostępności szczepionek - uda się zaszczepić 3,1 mln osób, choć sieć punktów pozwala na wykonywanie do 4 mln zastrzyków miesięcznie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze