NRL: co dalej z protestem pieczątkowym?

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2012 10:21

W piątek (13 stycznia) w Łodzi rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej, podczas którego ma być wydana rekomendacja w sprawie protestu pieczątkowego lekarzy i lekarzy dentystów.

Przypomnijmy, że NRL 16 grudnia 2011 r. podjęła uchwałę nr 28/VI/11 zawieszającą wykonanie uchwały z dnia 2 grudnia 2011 r. w sprawie postępowania lekarzy po wejściu w życie ustawy o refundacji leków.

Po formalnym zawieszeniu protestu doszło do spotkania przedstawicieli samorządu lekarskiego i aptekarskiego z ministrem Bartoszem Arłukowiczem i wydania w dniu 4 stycznia komunikatu mówiącego o tym, że ”członkowie zespołu Naczelnej Rady Lekarskiej zarekomendują Radzie wezwanie środowiska lekarskiego do zaprzestania protestu na terenie całego kraju".

W ocenie prezydium NRL z dnia 5 stycznia, treść wspólnego komunikatu ze spotkania z resortem zdrowia ”zawiera istotne z punktu widzenia interesu pacjentów i lekarzy zobowiązania ze strony ministra zdrowia do dokonania zmian w ustawie refundacyjnej.

W piątek (13 stycznia) Naczelna Rada Lekarska, pod głosowaniu, może zalecić lekarzom i lekarzom dentystom zaprzestanie protestu lub też - co mało prawdopodobne - zaostrzenie jego formy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum