NRL apeluje do sejmowej Komisji Zdrowia ws. ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2020 13:52

W piątek (10 stycznia) Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wystosowało apel do sejmowej komisji zdrowia o powołanie podkomisji specjalnej do rozpatrzenia projektu nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ww. ustawy i zapowiedzią skierowania tego projektu do dalszych prac legislacyjnych w Sejmie RP, Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zwróciło się z apelem o powołanie Podkomisji.

W ocenie PNRL zastosowanie takiego rozwiązania organizacyjnego w pracy Komisji Zdrowia Sejmu RP jest niezbędne przede wszystkim ze względu na obszerność proponowanych zmian, a także szczególną materię, która została poddana nowelizacji (ustawa ta jest jednym z aktów prawnych mających fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania opieki zdrowotnej w Polsce).

O konieczności szczególnie wnikliwego rozpatrzenia przyjętego przez Radę Ministrów projektu świadczy choćby obszerność wykazu zgłoszonych i w większości nieuwzględnionych uwag, zgłoszonych na etapie konsultacji publicznych projektu ustawy, a także fakt dokonania znaczących zmian w stosunku do ostatniej konsultowanej wersji projektu.

Więcej: nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum