×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

NRL apeluje do prezesa radiologów o merytoryczną dyskusję

Autor: NIL/Rynek Zdrowia24 października 2015 18:16

Prezes NRL wystosował kolejne pismo do prof. Marka Sąsiadka, prezesa Zarządu Głównego Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Apeluje w nim, aby ''dyskusja na temat częstotliwości wykonywania testów specjalistycznych miała wyłącznie merytoryczny charakter''.

NRL apeluje do prezesa radiologów o merytoryczną dyskusję
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Odpowiadając na pismo Towarzystwa z dnia 21 października 2015 r. prezes NRL Maciej Hamankiewicz pisze: ''Chciałbym ponownie zaapelować, aby dyskusja na temat częstotliwości wykonywania testów specjalistycznych miała wyłącznie merytoryczny charakter. Szanując prawo każdego do wyrażania własnego poglądu w danej sprawie, Naczelna Rada Lekarska musi jednak baczyć, aby w toku tej dyskusji, prowadzonej między lekarzami i lekarzami dentystami wspólnie zrzeszonymi w izbach lekarskich i podlegających tym samym regułom Kodeksu Etyki Lekarskiej nie dochodziło do sytuacji naruszających dobre imię żadnej z grup zawodowych''.

Podkreśla, że ma to szczególne znaczenie, gdy ''do rozbieżności w ocenach dochodzi na forum zewnętrznym, na którym lekarze i lekarze dentyści powinni zachować szczególny umiar w dokonywaniu oceny pracy innych przedstawicieli zawodu''.

Prezes Hamankiewicz wskazuje, że piśmie stanowiącym oficjalny materiał z prac legislacyjnych, prof. Sąsiadek pisze o osobach wykonujących zdjęcia wewnątrzustne, czyli o lekarzach dentystach, że ''wykonuje się olbrzymie ilości zdjęć wewnątrzustnych (…), w większości nieprawidłowo, co prowadzi do wielokrotnego powtarzania ekspozycji''.

Publiczne zarzucanie lekarzom dentystom, że większość wykonywanych przez nich zdjęć jest wykonywana nieprawidłowo narusza ich dobre imię i podważa ich autorytet - podnosi Hamankiewicz.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze